Миньор на финал в турнира Борис Гюдеров след уникален четвърти гейм - 39:37

Спорт

10 окт. 2019, 08:44

Снимки: Пресцентър

Тимът на Миньор (Перник) се класира на финал на XIX-о издание на турнира по волейбол за мъже за Купа Борис Гюдеров, който традиционно се провежда в едноименната зала в Перник. Момчетата на Мирослав Илиев се наложиха над Славия (София) с 3:1 (17:25, 25:22, 25:17, 39:37) след страхотна битка, продължила 2 часа и 10 минути и направиха страхотно представяне пред собствена публика.

Перничани сътвориха истинско шоу пред родната публика, след като обърнаха водения от Северин Димитров тим. Състезателите от миньорския град успяха да наложат волята си във втората и третата част. Особено интересен бе четвъртият гейм, в  който играта бе доста оспорвана и водачеството непрекъснато се сменяше. От двете страни на мрежата поддържаха интригата жива и резултатът мина далеч след 25-а точка. Играчите на Миньор се поздравиха с успеха след невероятните 15 мачбола. Така домакините излизат срещу волейболистите на Левски София, които надиграха ЦСКА с  3 : 2 гейма в първия мач от турнира. Двубоят е утре (10 октомври) от 12:00 ч. Славия и ЦСКА ще играят за третото място два часа по-рано - в 10:00 ч.

Волейболната надпревара е под егидата на Община Перник и Волейболен клуб Миньор. Проявата е в памет на изтъкнатия български национал и едно от най-големите имена в родния волейбол от миналото Борис Гюдеров и се провежда в едноименната зала в областния град.
По покана на президента на клуба Петър Първанов сред специалните гости на откриването бе и областният управител Ирена Соколова.
"Даваме старт на провеждането на традиционния турнир за купа "Борис Гюдеров". Името на този спортист завинаги оставя ярка диря в спортната слава на Перник. То е символ на подражание, атрактивна и спортсменска игра. Радващо е, че в тези два дни, волейболисти от четири отбора ще демонстрират своите умения и завидно майсторство в едно добро дерби, което публиката ще следи и анализира", заяви губернаторът.
В тазгодишното издание на турнира ще участват четири тима, като гости на Миньор ще бъдат столичните Левски София, ЦСКА и Славия, които са участници в Суперлигата на България.
Надпреварата се провежда по схемата на директната елиминация, като победителите от двете двойки ще се изправят на финал на следващия ден 10 октомври, а победените ще играят за 3-4 място.
Състезанието е вписано и в календара на волейболната федерация.

Споделете

0 коментара за “Миньор на финал в турнира Борис Гюдеров след уникален четвърти гейм - 39:37”