Миньор на осминафинал след драма в Перник

20.11.2010, 17:59 | Перник | Спорт | Слайд

СПОДЕЛИ:

Отборът на Миньор (Перник) постигна изключително драматична победа срещу Академик в мач от 1/16-финалите от турнира за Купата на България."Чуковете" се поздравиха с успеха с 4:3 след 120 минути игра на стадион "Миньор", по време на които двата тима си отбелязаха по един гол, и изпълнение на дузпи. Гостите от Академик играха с човек по-малко от 23-ата минута и с основна заслуга за запазването на равенството до 120-ата минута бе вратарят Стоянов, но дори той не успя да донесе победата на тима си, след като съотборниците му направиха пропуски при изпълнението на дузпи.През първата част домакините от Миньор бяха по-активния тим, но в 16-ата минута Академик успя да поведе в резултата. Резовски стреля към вратата на Иванов, кълбото излизаше в аут, но Олегов се намеси и прати топката на крака на Стойко Сакалиев, който от вратарското поле откри резултата в полза на гостуващия тим.В 23-ата минута втори жълт картон получи Асенов и Академик остана с човек по-малко на терена. До края на полувремето „чуковете” се опитаха да изравнят, но попадение във вратара на гостите не падна и почивката дойде при резултат 0:1.В началото на втората част Миньор започна много по-активно и много добра възможност пропусна Данчо Тодоров. Играчът на домакините стреля от воле, но топката не попадна в мрежата на Стоянов, а срещна напречната греда на вратата.Няколко минути по-късно Траянов стреля много опасно към вратата на Академик, но ударът му премина на по-малко от метър над горната греда.Домакините продължиха да са по-активният тим, но малко след изтичането на 10-ата минута на второто полувреме можеше да бъдат наказани, след като Сакалиев намери Резовски, който от два метра сам срещу вратаря направи уникален пропуск, пращайки кълбото в ръцете на капитана Иванов.Броени минути след този пропуск за гостите Петър Петров от Миньор бе изведен сам срещу Стоянов, но вратарят на Академик предвидливо излезе и изчисти топката далеч от наказателното си поле.Домакините продължиха да контролират събитията на терена, но липсата на точен завършващ удар от играчите на Стойчо Стоев бе основната причина резултатът да продължава да бъде 0:1.Пет минути преди края на двубоя логичното се случи и отборът на Миньор достигна до изравнително попадение. Бе отсъден пряк свободен удар в полза на „чуковете”. Зад топката застана Марков, който с брилянтен изстрел забоде топката в мрежата на Стоянов.До края на редовното време нов гол не падна, но напрежение имаше до последната минута. В 91-ата минута Резовски стреля много опасно, но кълбото не попадна зад Ивайло Иванов.В последната минута Миньор можеше да направи пълен обрат, но ударът на Витанов срещна гредата на вратата на Академик. След този уникален пропуск дойде и последният съдийски сигнал, а според регламента следваха две продължения по 15 минути.Още в първата минута Янкович изпусна отлична възможност за Миньор, след като бе изведен сам срещу Стоянов от Траянов, но феноменалната намеса на вратаря на Академик запази равенството.В 101-ата минута последва нов много сериозен пропуск за „чуковете”, но късметът отново бе на страната на Академик. Витанов получи топката и стреля силно във вратата на Стоянов, кълбото срещна гредата на вратата на гостите.До края на първото продължение гол не падна и в 105-ата минута резултатът продължаваше да бъде 1:1.В 108-ата минута последва нов невероятен пропуск за Миньор. Божиков стреля с глава в горния десен ъгъл на вратата на Академик, но Стоянов с поредната си фантастична намеса предотврати попадението.Минута по-късно Янкович отправи изстрел към вратаря на Академик, но стражът отново не допусна гол и улови кълбото на самата голлиния.В 112-ата минута гостите можеха да отбележат много куриозно попадение и след като Манчев се опита да прехвърли отдалеч Иванов, топката прехвърли вратаря на Миньор, но той много съобразително се обърна и догони кълбото преди да влезе в мрежата му.До изтичането на 120-ата минута нов гол нямаше и всичко щеше да се реши след изпълнението на 11-метровите удари.При дузпите също имаше много драма, като пропуски имаше от страна и на двата отбора. Късметът обаче бе на страната на Миньор и „чуковете” се класираха на осминафинал. Първоначално Академик излезе напред в резултата, след като Резовски и Василев отбелязаха, а за Миньор Янкович направи пропуск. Трите останали дузпи за Академик обаче бяха пропуснати, като капитанът Иванов улови на два пъти топката, а при петия наказателен удар за гостите Николов стреля встрани от вратата и по този начин победата отиде при Миньор.Така "чуковете" излязоха крайни победители след 3:2 при дузпите и ще играят в следващата фаза на турнира./ novsport.bg