ЦСКА с лека победа над Миньор

07.05.2011, 22:29 | Перник | Спорт | Слайд

СПОДЕЛИ:

ЦСКА постигна рутинна победа срещу Миньор Перник във втория мач от 26-ия кръг на "А" група."Червените" спечелиха без особени усилия, за което допринесе отличната им форма и домакинското предимство, съабщава Sportni.bg.Още от първите минути стана ясно, че ЦСКА ще напада, а Миньор ще се защитава. Маркиньос и Платини бяха най-активните играчи в "армейските" редици, подпомагани активно от Спас Делев и Грегъри Нелсън.Явор Въндев пък се опитваше да направи нещо смислено в атаката на Миньор, но в дълги епизоди от мача оставаше без подкрепа.Постепенно с напредването на времето ЦСКА се изнесе още по-дълбоко в половината на перничани, които пък от своя страна се защитаваха нелошо.Първото по-сериозно положение дойде в 27-ата минута, когато Делев с глава не успя да намери целта след центриране на Нелсън. Малко по-късно Борис Галчев опита с фалцов удар да вкара във вратата на Иван Чворович, но траекторията на шута отведе топката в аут на сантиметри от лявата греда.Така се стигна и до последните секунди от продължението на първата част. Тогава Иван Караджов от ръка прати топката дълбоко в половината на Миньор, Спас Делев я продължи с глава към Мишел Платини, а бразилецът от своя страна я овладя и със следващото докосване я прати в мрежата със силен удар от около десет метра.В 52-ата минута Платини стреля опасно от фаул, но Иван Чворович съумя да избие в корнер.Само четири минути по-късно бразилецът увенча добрата си игра с нов гол, който освен решителен за мача, беше и много красив. Изсипана топка на дъгата пред наказателното на Миньор бе върната с глава от Спас Делев. Последва поемане с бедро от страна на Платини и бомбен изстрел от воле от над 25 метра. Чворович се разтегна максимално, но бе безпомощен - топката влетя в горния му ляв ъгъл и резултатът стана 2:0. Най-опасният си изстрел гостите от Перник отправиха чак в 85-ата минута. Евертон Джилио-Том шутира извън наказателното, но не намери целта.В оставащите минути двата тима доиграха срещата, всеки по своему доволен от резултата. Със спечелените три точки ЦСКА са доближи на същия брой от Левски и достигна аванс от 10 пункта пред четвъртия Локомотив София. Миньор пък остава десети и далеч както от челото, така и от дъното на таблицата.