Златни медали за волейболистите от детската школа на ВК "Миньор"

21.05.2018, 21:10 | Перник | Спорт

СПОДЕЛИ:

11 годишните момичета от детско-юношеската школа на  ВК”Миньор” завоюваха златен медал на финалите по волейбол.Красавиците завършиха на първо място в групата си с което се класираха за финалната четворка.

„Миньор”-Перник,Добруджа 07 (Добрич) , Виктория Волей (Пловдив) и Левски София са първите четири тима, които ще играят в държавните финали по волейбол за юноши U17. Те станаха първенци в своите квалификационни турнири (бивши зонални турнири) и така спечелиха единствените директни квоти в битката за титлата.

Група „А” от квалификационните турнири се игра в Перник, като домакините от Миньор триумфираха на първото място пред своя публика и продължават гордо напред на финалите. Останалите срещи от квалификационните  турнири се играха в Дупница, София и Пазарджик .

10 отбора подрастващи преминаха ситото на регионалните състезания по волейбол, като от тях 7  в различните възрастови групи се  класираха за финалите /първите 8 за страната/,похвали се спортния директор Асен Асенов.До тук минаха два финала с два комплекта златни медали, на най-малките деца.Това са момчета-12 г. с треньор-Мирослав Илиев и момичета-11 години с треньор Антони Антониев.

Пернишката детско-юношеска школа към ВК”Миньор” има още 5 детски отбора, които ще играят на финала в своята възрастова група. Нашите 11 годишни момчета са силен противник и най-вероятно златните медали ще бъдат техни, орисва ги с победа спортният директор на ВК ”Миньор” Асен Асенов. Не са за подценяване от другите отбори и нашите кадети,момчета и момичета-11,12 и 13 годишни.Тази година те се представят много силно,играят амбициозно и отборно,което ги прави силни съперници на терена.От 5 години не сме имали такива силни попълнения на школата  и с такива победи като тази година,похвали се още Асен Асенов.Той очаква един от финалите в различните възрастови групи да се играе в Перник.Все още не е ясно по дати и часове къде и кога ще бъдат финалите по волейбол за деца.Това ще бъде решено на заседание на детско-юношеската комисия по волейбол към БФВ .

За детско-юношеската школа на ВК ”Миньор”  тази година е отлична от позиция на резултати и постижения,похвали се Асен Асенов-спортен директор на клуба. Не трябва да се забравя,че в миньорския ни град това е спортът, донесъл най-много слава и признание на национално и международно ниво.Този спорт в Перник има бъдеще в лицето на децата от школата,но ни трябва подкрепата на цялата общественост,сподели още Асен Асенов.