Кметът на Ковачевци с писмо до министър Танев, иска си екологичния комплекс

08.12.2015, 14:22 | Ковачевци

СПОДЕЛИ:

Министерството на образованието да преотстъпи Националния детски екологичен комплекс в Ковачевци на общината е изпратил кметът Васил Станимиров до ресорния министър проф.  Тодор Танев.  Местният управник настоява обектът да бъде актуван като публична общинска собственост. Предложението е  и да има участие държавата, за да се реновира по проекти и отново в него да почиват деца от страната, а и от чужбина както беше преди там да бъдат настанени бежанци.

Кметът се опасява Държавната агенция за бежанците да не го използва отново.  В момента по думите на  Станимиров комплексът е в разруха и е неизползваем. През лятото за кратко там са преспивали работници, които са работили по изпълнение на спортния комплекс на селото.

„НДЕК е стратегически обект за общината, ние държим той да бъде възстановен и да се ползва от деца. Това е и желанието на всички жители на района“, категоричен е кметът.

Вчера от фондация „Филмова работилница“ представиха 15-минутен филм, в който представят истината за конфликта от 15 септември 2014 година, когато родители на ученици в единственото училище в общината в Калище не допуснаха деца на бежанци да учат там. Всъщност причината е в Държавната агенция за бежанците, която не си е свършила работата по отношение не само на възрастните, но и децата, които не са имали документи за обучение по български език.

„Целта на филма е да разберем истината и да отговорим на тези, които лепят етикети. Както и да стане ясно лошо свършената работа от държавните институции“, каза авторът на филма журналистката Еми Барух.

След скандала с училището в Калище кметът от пример за подражание за толерантност и гостоприемност бе обявен за расист и даден на комисията за борба с дискриминацията. Делото е приключило през септември т.г., но все още няма решение.

КОМЕНТАРИ 1
Рени 08.12.2015 16:38

с решение на правителството на Орешарски в което беше министър Ангел Найденов- депутат от БСП от Перник комплекса беше превърнат в бежански център, тогава кмета се мазнеше на Орешарски и криеше от местното население какво става.ГЕРБ веднага освободи сградата от имигрантите, но късно.Разрухата в нея е толкова голяма, че не може малката община да го възстанови. Държавата ,чрез Министерството на образованието трябва да разработи проект и да помогне за неговото възстановяване, дори кметът го признава, но нали трябва да се прави на добър пред местните и да не признава, кой го разруши.


СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Горя шивашки цех в Перник

24.06.2026, 08:17


Пернишката крепост отново стана сцена на рок фест

24.06.2026, 00:55


Пернишки депутат влиза в ръководството на партия „Прогресивна България“

23.06.2026, 10:08


Заради гонки: Провериха 159 автомобила за ден в Перник

23.06.2026, 10:06


Мъж се опита да пробута на полицията фалшива книжка от Хърватия

23.06.2026, 10:01


Ще ви шокира, какво откраднаха на перничанка от плажа

23.06.2026, 09:23


Вода изригна в пернишки квартал, днес половината град на сухо

23.06.2026, 09:10


Фирмата с ветрогенераторите иска трасе за присъединяване и от ОбС - Перник

23.06.2026, 07:59


ХIV-ти Регионален фестивал на любителското творчество ще се проведе на Еньовден в Перник

23.06.2026, 00:56


Второ РУ - Перник погна мотористите, провериха 20, има и глобени

22.06.2026, 12:45


Запалиха Мерцедес в пернишкия кв. „Твърди ливади“

22.06.2026, 12:42


Въглища подпалиха гора в Перник

22.06.2026, 12:38


Мъж от Студена скри дрога на дърво

22.06.2026, 12:32


Перник отново има Ротари клуб след 15 години прекъсване

22.06.2026, 10:25


26 440 евро за Анна Мария и Ванеса от благотворителния турнир „Драгановец Къп“

22.06.2026, 09:00


Половин Перник без вода утре заради превключване от съществуващ довеждащ водопровод към новоизградено трасе

22.06.2026, 08:52


Прокурорският син от Перник продължава с наглите си изцепки и в затвора

22.06.2026, 08:50


Дуо Перфето напълни залата в Двореца на културата

22.06.2026, 07:36


"Кино под звездите" със специална селекция филми в Перник

21.06.2026, 08:53


Край на хартиените фактури за парно в Перник

21.06.2026, 00:06


Жълт код за опасни бури и градушки в по-голямата част от страната в сряда

24.06.2026, 08:47


Шампионът по гимнастика Еди Пенев разкри, че е гей

24.06.2026, 08:43


Шофьор с близо 3 промила блъсна паркирани коли и заплаши потърпевшите с пистолет

24.06.2026, 08:40


Трима души са открити мъртви в общежитие, има задържан

24.06.2026, 08:36


Бактериалната вагиноза засяга всяка трета жена, но остава табу тема

24.06.2026, 08:33


Радев: Минималната работна заплата няма да бъде замразявана

24.06.2026, 08:31


Подготвят мобилно приложение за справедливата стойност на хранителните продукти

24.06.2026, 08:28


Горя шивашки цех в Перник

24.06.2026, 08:17


Антоанета Стефанова от ГЕРБ-СДС е новият председател на ОбС в Земен

24.06.2026, 08:01


От домашния долап на Параскева, тази събота за всеки

24.06.2026, 06:27


Пернишката крепост отново стана сцена на рок фест

24.06.2026, 00:55


Ризото с аспержи и лимон

23.06.2026, 15:35


Солени гофрети със сирена

23.06.2026, 15:31


Чеснови пилешки крилца с пармезан

23.06.2026, 15:26


Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.

23.06.2026, 15:04


Няма достатъчно доказателства за повдигане на обвинения по случая "Баба Алино"

23.06.2026, 15:02


13 станаха веригите с евтини храни с „Кошница с грижа“

23.06.2026, 14:53


Шампионка се самоуби в комплекс "Диана"

23.06.2026, 14:43


42 градуса: Поне 18 жертви на жегата във Франция

23.06.2026, 13:00


Йордан Цонев напуска политиката

23.06.2026, 12:52


АНКЕТА