Медицински център „Изток“ в Перник хлопва врати

08.08.2012, 15:17 | Перник | Здраве | Слайд

СПОДЕЛИ:

Медицински център „Изток“ в Перник с 10 лекари специалисти и една групова практика общопрактикуващи лекари напускат трета поликлиника, където се помещаваха до сега заради високи наеми.  Квартал „Изток“ остава без тази услуга, сигнализираха пациенти.„Собственик на сградата е общинският съвет, Окръжният съд в Перник реши, че ние сме неправоимащи, а определеният ни наем от общината е непосилен и ще затворим кабинетите“, съобщи д-р ТатянаХаризанова, ръководител на груповата практика от петима общопрактикуващи лекари.Наемът, който им е определен от собственика е по 9 лв. на кв. метър за кабинетите и 7 лв. на кв. м. за общите части. Така се получавало Медицинският център да плаща месечно наем по 3 000 лева при доход от Здравната каса от 13 000 лв. Очен, хирург, невролог, гинеколог, психиатър, невролог, ендокринолог, кардиолог и физиотерапевт са специалистите от Медицинския център „Изток“, които от 1 септември освобождават помещенията в Трета поликлиника.„Писахме жалби до Общинския съвет, те са разглеждани от здравната и финансови комисии, но отговорът бил, че лекарите са неправоимащи. Така специалистите и ОПЛ ще търсят нов подслон, а до тогава пациентите ще останат без тази медицинска услуга. Жителите на кварталите „Мошино“ и „Изток“ са започнали събиране на подписка в защита на Медицинския център и груповата практика, но медиците не вярват, че ще успеят и проблемът ще бъде решен.Двете дружества са в сградата под наем от 2000г. Правили са постъпки да приватизират сградата, но са получили мълчалив отказ от Общинския съвет, а след това има наложен мораториум за това.От 2008г. те предприемат съдебни постъпки договорът за наем да бъде обявен за безсрочен, но съдът е отхвърлил искането им. Претенцията им е била да бъдат обявени като правоимащи, но това не се е случило.Сградата на Трета поликлиника се стопанисва от ДКЦ І с управител д-р Георги Драганов. Според него, обвиненията не отговарят на истината. От 4 г. лекарите не подписвали навреме договорите си за наем. А тази година въобще не подписали такъв договор. 200 хил. лв. дължали те за наеми от 2009 г. Те не били правоимащи, защото не съществували като медицински ;център и групова практика преди учредяването на ДКЦI през 2000 г., както е по закон. А цените били минимални и били определени от общинския съвет - 7 лв./кв. м както за кабинетите, така и за общите площи. 
КОМЕНТАРИ 0

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Половин Перник без вода, поради тежка авария на довеждащ водопровод

27.06.2026, 13:49


Прокуратурата проверява мантинелите по "Струма" и "Тракия"

27.06.2026, 09:54


Обществено обсъждане за осигуряване на обществения ред и изискванията към шума в жилищните сгради

27.06.2026, 07:00


Обновиха лекоатлетическата писта на стадион „Миньор“

26.06.2026, 13:48


Задържаха младеж за притежаване на вейп с наркотично вещество

26.06.2026, 13:33


Отиде си един от най-запомнящите се директори на пернишко училище

26.06.2026, 09:23


Обсъждат безводието в страната, 6 населени места в Пернишко са на режим

26.06.2026, 08:38


Перник празнува 97 години от обявяването си за град

26.06.2026, 08:04


Ремонтните дейности по ул. „Струма“ продължават с пълна сила

25.06.2026, 16:40


Бебе от Перник заболя от морбили

25.06.2026, 15:24


Разрешиха ползването на общински терени за кариери в Студена

25.06.2026, 14:21


Денислав Захариев преизбран за общински лидер на ГЕРБ Перник

25.06.2026, 13:39


Цистерна скъса мантинели на АМ „Струма“, предизвика катастрофа

25.06.2026, 13:30


SOS Център за обществена подкрепа Перник спечели националната награда „Кристално сърце"

25.06.2026, 11:44


Ученици, родители и институции обсъдиха рисковете от наркотичните вещества в Перник

25.06.2026, 11:38


ВСС обсъжда увеличаване на щата в Районен съд - Перник, министърът призова да се спре кадруването

25.06.2026, 10:27


Обичаният и уважаван от хиляди хора д-р Боянов празнува юбилей

25.06.2026, 10:24


Перничани скочиха срещу километричните задръствания в града в час пик /Видео/

25.06.2026, 09:27


Населено място в Перник потъна в боклуци

25.06.2026, 09:15


Уникален шоу спектакъл - "100 години Георги Парцалев" в Перник

25.06.2026, 06:54


Половин Перник без вода, поради тежка авария на довеждащ водопровод

27.06.2026, 13:49


Откриха 25-ото юбилейно издание на Националния детски фолклорен фестивал „Слънце иде...“

27.06.2026, 10:57


Владислав Горанов : Няма да подкрепим издигането на Гюров за президент

27.06.2026, 10:48


Изтъкнат спортист бе удостоен със званието „Почетен гражданин на град Брезник “

27.06.2026, 10:36


Държавата поема издръжката на студенти по 102 специалности, ако сключат договор с работодател

27.06.2026, 10:14


Виолета Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички по пътищата

27.06.2026, 10:09


Череши на корем срещу символично заплащане предлагат в Кюстендил

27.06.2026, 10:05


Туристи замениха ресторантите по морето с дюнери и пица на крак

27.06.2026, 10:02


Прокуратурата проверява мантинелите по "Струма" и "Тракия"

27.06.2026, 09:54


Близначката Алекс стана майка за първи път

27.06.2026, 07:31


Магдалена Милтенова: Вдигането на винетките няма да реши кризата с пътищата

27.06.2026, 07:28


След три деца дойде и годежът: Даяна Ханджиева каза „Да“ на плажа

27.06.2026, 07:27


Мистериозният мъж до Алекс Сърчаджиева не е случаен

27.06.2026, 07:23


Над 60% от смъртните случаи у нас са заради сърдечни болести

27.06.2026, 07:19


След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?

27.06.2026, 07:14


Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"

27.06.2026, 07:10


Изписаха от болницата треньора от тежката катастрофа на „Тракия“

27.06.2026, 07:04


Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела

27.06.2026, 07:01


Обществено обсъждане за осигуряване на обществения ред и изискванията към шума в жилищните сгради

27.06.2026, 07:00


САЩ пак удариха Иран

27.06.2026, 06:57


АНКЕТА