05.08.2013, 16:11 | Бизнес | Слайд
СПОДЕЛИ:
„Това намерение на Община Радомир, в лицето на кмета Пламен Алексиев за изграждане на автобусна спирка пред блока, в който живеем, е лишено от всякаква логика е и абсолютно незаконосъобразно. Прилежащите градинки пред блока и без това са малко и с размери, които не са в състояние да задоволят нуждите и потребностите на живущите, както и нямат капацитет, който да осигурява необходимото пространство за игра на децата и почивка за живущите в блока.
С изграждането на спирка на посоченото място се предвижда да се ушири пътното платно като се навлезе в зелената част, т.е. – градинките пред блока”, се казва в сигнала до институциите.
Недоволните граждани твърдят, че не са спазени от общината законовите разпоредби, липсвали строителни книжа както и решение на Общинския съвет.Нямало и процедура за изпълнител по ЗОП.„Два пъти ходих при живущите в блока, но те не искат да ме изслушат. Това което правим не е спирка, а джоб в регулацията на общински имот, на който ще спират дневно 5 автобуса. С него ще се предотврати качването на коли по тротоара. До сега спирката бе на частен имот.“, заяви кметът Пламен Алексиев.
Чрез изграждането на този джоб нямало да се пречи на преминаващите коли при спиране на автобусите. Подобен джоб бил изграден и на отсрещната страна на улицата пред магазините за строителни материали. Той обаче бил за паркиране на колите на клиентите на търговските обекти. Отново чрез този джоб не се задръствало пътното платно.
24.06.2026, 13:41 | Бизнес
Абровски: Фалшивото масло е изтеглено от пазара
24.06.2026, 09:37 | Бизнес
Подготвят мобилно приложение за справедливата стойност на хранителните продукти
24.06.2026, 08:28 | Бизнес
13 станаха веригите с евтини храни с „Кошница с грижа“
23.06.2026, 14:53 | Бизнес
Купуваш немско масло „Deutsche Markenbutter“, ядеш свинска мас
23.06.2026, 09:38 | Бизнес
Следен от властта: Невзоров се среща със собственици в "Баба Алино" и заяви, че ще ги защити
22.06.2026, 14:38 | Бизнес
Около 1000 зрелостници от област Перник трябва сами да плащат здравните си осигуровки през летните месеци
24.06.2026, 13:59
Напредък по изпълнението на проектите за саниране на блокове в Перник
24.06.2026, 13:16
Доставиха водоноски на три места в Перник
24.06.2026, 13:08
Ученици от Перник направиха робот-кукер, спечелиха второ място на престижно състезание
24.06.2026, 12:47
В петък вечер Перник разказва своята история чрез музика, танц и изкуство!
24.06.2026, 10:24
Технически усложнения налагат удължаване на ремонтите дейности по превключване от стария към новия водопровод на града
24.06.2026, 09:24
Горя шивашки цех в Перник
24.06.2026, 08:17
Пернишката крепост отново стана сцена на рок фест
24.06.2026, 00:55
Пернишки депутат влиза в ръководството на партия „Прогресивна България“
23.06.2026, 10:08
Заради гонки: Провериха 159 автомобила за ден в Перник
23.06.2026, 10:06
Мъж се опита да пробута на полицията фалшива книжка от Хърватия
23.06.2026, 10:01
Ще ви шокира, какво откраднаха на перничанка от плажа
23.06.2026, 09:23
Вода изригна в пернишки квартал, днес половината град на сухо
23.06.2026, 09:10
Фирмата с ветрогенераторите иска трасе за присъединяване и от ОбС - Перник
23.06.2026, 07:59
ХIV-ти Регионален фестивал на любителското творчество ще се проведе на Еньовден в Перник
23.06.2026, 00:56
Второ РУ - Перник погна мотористите, провериха 20, има и глобени
22.06.2026, 12:45
Запалиха Мерцедес в пернишкия кв. „Твърди ливади“
22.06.2026, 12:42
Въглища подпалиха гора в Перник
22.06.2026, 12:38
Мъж от Студена скри дрога на дърво
22.06.2026, 12:32
Перник отново има Ротари клуб след 15 години прекъсване
22.06.2026, 10:25
Безплатни профилактични прегледи от лекари-специалисти за ранно откриване на рак на гърдата и рак на простатата
24.06.2026, 14:33
Ето го убиеца от Угърчин и жертвите му
24.06.2026, 14:25
ТИР помля кола, загинаха две деца и възрастен
24.06.2026, 14:22
Убийство и любов между две жени сред версиите за смъртта на Жанет в София
24.06.2026, 14:18
Предполагаемият убиец от Угърчин е излязъл от затвора на 12 юни, с дълго досие е
24.06.2026, 14:07
Кърваво меле на пътя с два трупа
24.06.2026, 14:06
Около 1000 зрелостници от област Перник трябва сами да плащат здравните си осигуровки през летните месеци
24.06.2026, 13:59
Не, електронните цигари изобщо не са по-малко вредни. Напротив!
24.06.2026, 13:42
Повишават пенсията за старост
24.06.2026, 13:41
Перничанин извади пистолет на радомирец
24.06.2026, 13:31
Напредък по изпълнението на проектите за саниране на блокове в Перник
24.06.2026, 13:16
Доставиха водоноски на три места в Перник
24.06.2026, 13:08
Ученици от Перник направиха робот-кукер, спечелиха второ място на престижно състезание
24.06.2026, 12:47
Обвиниха брезничанка, ритала колата на жена, отправяла и обиди
24.06.2026, 12:03
След забележка за опасно шофиране: Мъж извади пистолет и заплаши с убийство
24.06.2026, 11:59
Първа версия за тройната смърт в Угърчин: Гей ревност стои зад убийството?
24.06.2026, 10:50
В петък вечер Перник разказва своята история чрез музика, танц и изкуство!
24.06.2026, 10:24
Алекс Сърчаджиева хвана новия си мъж за ръка и го показа!
24.06.2026, 10:04
Парламентът прие оставката на Делян Добрев
24.06.2026, 09:51
Шишков вдигна ръце: Няма да бутат "Баба Алино"
24.06.2026, 09:49
АНКЕТА
Тия гадни помияри трябва да бъдат изтребени
Животинките не са виновни. Защо ги изхвърляте, а после се сърдите?
Ако ти нахапат детето, ще те питам!
Не съм природозащитник, но кучетата не може просто да бъдат избити. Трябва да бъдат умъртвени по хуманен начин чрез евтанация. Иначи наистина е страшно по улиците в момента.
До госпожа Росица Янакиева ,кметица на гр.Перник , Госпожо Янакиева, Днес 31.03.2011 г. издадох направление на моя пациентка за конс. с хирург по повод ухапване от бездомно куче. Млада жена ,тежаща не повече от 45 кг. е била нападната от три кучета.За щастие имало хора , които и се притекли на помощ и се е отървала само с ухапване ,а не е била нахапана до смърт. Много Ви моля , като градоначалничка,разрешила до сега много и различни проблеми в града,да вземете отношение и глутниците по площада и не само там да бъдат премахнати.Как и по какъв начин,не ме интересува.Само не ми казвайте,че е невъзможно.Няма да Ви повярвам ! Когато се кандидатирахте за кмет,пътувах два пъти (веднъж на редовните избори и втори път за балотажа ) от София ,за да гласувам ЗА ВАС.Много бих желал на предстоящите избори пак да пътувам,за да Ви подкрепя отново. с уважение: д-р Гърков