Кирил Стоев: Като народен представител от Перник ще довърша започнатото в по-голям мащаб НАРОДЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ ОТ ПЕРНИК ЩЕ ДОВЪРША ЗАПОЧНАТОТО В ПО-ГОЛЯМ МАЩАБ

27.09.2022, 08:56 | Политика

СПОДЕЛИ:

 
Г-н Стоев, общото мнение на перничани е, че сте се справили успешно като областен управител на Перник. Беше загадка дали ще продължите с политиката, а днес вече сте на финалната права в надпреварата за народни представители. Кое Ви мотивира да продължите по пътя на политиката?
Това, което ме мотивира да продължа са хората на Радомир, хората на област Перник и хората на България. Това е краткият ми отговор на Вашия въпрос.
Когато приех отговорността да бъда областен управител на Перник, животът ми буквално се промени на 180 градуса с едно решение, взето за кратко време. От ясен хоризонт, в който имах своята успешна кариера в IT сектора, за голяма американска компания, семейни и лични планове за развитие, изведнъж трябваше да нося отговорност за повече от 100 хил. души, живеещи в областта. Не мога да отрека, че ми беше трудно – заварих доста проблеми, които трябваше в спешен порядък да бъдат решени, администрация, която не работеше в пълния си експертен капацитет, а отсреща надежди и очаквания на хората.
В тези шест месеца, интензитетът на работа на мен и моя екип, беше като за три предизборни кампании. Ежедневно искахме да имаме резултати и решения за казуси и проблеми, отлагани години наред. Не всичко се случваше така както очаквахме, но показахме, че администрацията може да работи в полза на хората.
Аз нямах приемен ден, всеки ден се срещах с хора, в кабинета ми, навън, на изнесени срещи из областта. Именно очакванията на хората и надеждата, че вървим към промяна на познатия политически модел ме мотивираха да се включа и в надпреварата за народни представители. Видях, че с много работа следват много резултати. Не се страхувам от ежедневие със "запретнати ръкави", напротив готов съм за още дела! Сигурен съм, че мога да бъда полезен като народен представител от 14-МИР Перник и ще довърша започнатото, в по-голям мащаб.
През последните две години хората се измориха от избори и предизборни кампании, в които слушат обещания на килограм от всякакви политици. Остават няколко дни до деня на вота, защо хората да излязат да гласуват?
Аз съм от онова поколение българи, които пораснаха в годините на прехода. Немалка част от моите приятели избраха да живеят извън пределите на Родината.
Вижте, проблемът е много дълбок и той не се опира до това, дали през последните две години е имало избори три или четири пъти. В основата е липсата на гражданска активност. Трябва да започнем да се превъзпитаваме - да се научим да бъдем граждани на държавата си. Защото голяма част от хората, които в неделя няма да гласуват, ще псуват от страни на изборния ден, а след 3 октомври ще казват, че държавата им е длъжна за това или онова.
Има и друг тип хора, тези които ходят да гласуват, но въпреки всичко не виждат справедливост, не виждат по-добър живот. Жестоко е да се признае, но това е факт, държавата е извън ролята си и витае в хаоса вече 12 години, че и повече. Определям себе си като част от промяната - онази, която трябва да се създаде от млади, образовани хора, с визия за България. Практици, които нистина реално ще работят във всички болни свери на обществото ни.
Очакванията към правителството „Петков" бяха за месец два да бъдат решени, проблеми „чакащи" десетилетия. За огромно съжаление, това правителство получи шанс да управлява, във време, в което високият ръст на инфлацията в повечето държави по света е факт, война, която е на няколко стотин километра, бежанска вълна, газова криза, резултат от години безхаберие и чуждопоклоничество. Затова се насажда едно разочарование в хората, но то не е, защото правителството не си е свършило работата, а защото очакванията са прекалено големи, а времето бе прекалено кратко, за да се видят резултатите. Разбира се, това се използва доста умело от традиционните партии по време на цялата кампания и освен атаки и дежурни слогани, с които обещават светло бъдеще за България и безкраен тунел на хаоса, друго не виждаме. Дори и в собствения си дом да правиш ремонт, първо трябва да "разбуташ" навсякъде, за да можеш да подредиш след това. Седем месеца стигат, за да започнеш да "разбутваш" в държава, но не и за да я подредиш. Това е реалността, която естествено не се харесва на никого от нас, ние всички искаме да живеем подредено. Затова призоваваме цял месец - Да си довършим работата. Ще съм щастлив, да съм част от хората, които ще работят по подреждането на общия ни дом - изчистен и светъл!
Просто е, думите трябва да се превръщат в дела, а делата да довеждат до резултати. Трудно е да се постигне, но не е невъзможно, само трябва да си готов да работиш много и целенасочено.
А Вие на каква кампания заложихте? Като, че ли не видяхме традиционните агитационни материали – плакати и шумни концерти, които избирателят е свикнал да вижда.
Листата на „Продължаваме промяната"- Перник е събрала млади хора, професионалисти в различни сфери. Във време на кризи и поредни извънредни парламентарни избори, мисля че това, което успяхме да направим в нашата кампания бе и най-ефективното – срещи с хората, там където са те. Нямаме нужда да наемаме зали и скъпи изпълнители, за да събираме масовки. За нас в тази кампания бе важно да чуем хората, да представим приоритетите си и да добавим нови след срещите в населените места в областта. Дали сме се справили, ще разберем на 2 октомври.
Вашите лични приоритети вече бяха неколкократно изложени пред жителите на областта. Като човек, идващ от световен дигитален гигант, защо се спряхте именно на тези сфери – здравеопазване, ВиК, инвестиции, безопасност на движение по пътищата, културен туризъм?
Професията, която имам съм я развивал повече от 17 години. Но извън кариерното си поприще, всеки от нас ходи по неасфалтирани улици, спират му водата или пък парното, не получава очакваните здравни грижи, има проблем с уличното осветление или недай си Боже става жертва на бедствие от мащабите на селата в карловско. Мисля, че това беше много знаково - точно в старта на предизборната кампания! Жалко е, че е за сметка на хората, които месец по-късно са все още без вода, без покрив над главите си, заринати с кал, спят в оранжерии. Ето срещу това трябва да се опълчим всички заедно, без дежурните оправдания „от мен нищо не зависи". Напротив, зависи! Всички сме отговорни за това, което ни се случва и всеки един от нас може да го промени, шансът е на 2 октомври. Затова ни подкрепете с номер 9 в бюлетината.
За да довърша започнатото и да реализираме заедно каузите за област Перник, гласувайте с моята лична преференция 103.
КОМЕНТАРИ 0

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Да е мирна и честита 2026 г!

01.01.2026, 00:00


Ето го работното време на големите магазини в Перник около Нова година

31.12.2025, 12:23


Малки магазинчета в Перник затварят за седмица заради еврото

31.12.2025, 12:05


Пернишкият треньор Валентин Валентинов пое третодивизионния отбор Костинброд

31.12.2025, 08:59


Посрещаме 2026 г! Ето кой ще пее на площада в Перник

31.12.2025, 00:07


Нов палеж на кола в Перник: Изгоря Фолксваген

30.12.2025, 09:30


Перничанин заплаши жена си с убийство, преспа в ареста

30.12.2025, 09:27


Станислав Владимиров посреща своята 47-ма година

30.12.2025, 09:23


94 в болница по празниците в Перник, проплакаха 5 коледни бебета

30.12.2025, 00:01


Пак катастрофа на пътя Перник - София: Пожарна и линейка на Черния кос

29.12.2025, 19:31


Мъж падна от орех в Перник, пострада тежко

29.12.2025, 15:07


И във вторник предупреждение за опасен вятър в Пернишко

29.12.2025, 14:04


Удари с юмруци и стъклена бутилка: 35-годишен в ареста за побой над двама перничани

29.12.2025, 11:46


Перничанин потроши фасадата на офис на частна фирма

29.12.2025, 11:43


Миньор 2015 отблъсна щурма на Левски

29.12.2025, 08:29


Пернишката болница успешно внедри Изкуствен интелект в диагностиката

29.12.2025, 07:57


Силен вятър носи студ, предупреждение за опасно време в Пернишко

28.12.2025, 08:28


Банкоматите в Перник претоварени с депозити

28.12.2025, 00:40


Скандална перничанка показа голото си татуираното тяло

27.12.2025, 12:09


Северна Македония прие проектозакон за ратификация на споразумение с България за железопътния тунел

27.12.2025, 08:51


Да е мирна и честита 2026 г!

01.01.2026, 00:00


Ето го работното време на големите магазини в Перник около Нова година

31.12.2025, 12:23


Ето ги победителите в конкурса за най-красива външна украса в Земен

31.12.2025, 12:10


Малки магазинчета в Перник затварят за седмица заради еврото

31.12.2025, 12:05


Крадци задигнаха над 10 млн. евро в ценности и валута в Германия!

31.12.2025, 11:59


Здравната каса: 3890 са били в казина по време на болничен престой

31.12.2025, 11:49


Синята зона за паркиране в градовете - безплатна до 4 януари

31.12.2025, 11:45


България е получила даром 70 млрд. лева от чужди държави и фондове

31.12.2025, 11:40


Валерия избухна: Ваньо Алексиев не ме крие вкъщи

31.12.2025, 11:33


Стотинките се оказаха най-големият проблем на еврото

31.12.2025, 11:30


Войната в "Ергенът" не спира!

31.12.2025, 09:12


Посягал ли е Джан-Микеле на жени

31.12.2025, 09:09


Тайни въздишки: Лена омаяна от сексапила на Филип Буков

31.12.2025, 09:07


Стефан на Гала разплака внучката Лора

31.12.2025, 09:04


Пернишкият треньор Валентин Валентинов пое третодивизионния отбор Костинброд

31.12.2025, 08:59


Подобряват ли здравето сауните и студените бани

31.12.2025, 08:46


Изнесени екипи на пожарната на местата със струпване на хора на НГ

31.12.2025, 08:42


Внучката на Джон Кенеди почина на 35-годишна възраст

31.12.2025, 08:40


Четирима ранени заради повреда на кабинков лифт

31.12.2025, 08:37


Не е необходимо да подновявате банковите си карти или да откривате нови сметки заради еврото

31.12.2025, 08:33


АНКЕТА