ФЕНОМЕНАЛНО! България на 1/8-финал след бой над Полша!

26.08.2021, 08:42 | Спорт

СПОДЕЛИ:

Волейнационалките на България постигнаха една от най-впечатляващите си победи, след като спечелиха след обрат над тима на Полша с резултат 3:1 гейма (18:25; 25:21; 25:21; 25:23) и спечели битката за върха в група „B“ на европейското първенство.

Пред пълната зала "Колодрума" в Пловдив момичетата на Иван Петков изиграха изключителен двубой и успяха да изместят именития си съперник от лидерската позиция в групата. Те завършиха с 13 точки, докато полякините останаха с една по-малко.По този начин "лъвиците" изпълниха план максимум и ще срещнат доста удобен съперник на 1/8-финалите в лицето на Швеция.

ПЪРВИ ГЕЙМ (18:25):

Полякините поведоха с 2:0, но нашите момичета съумяха да реализират три безответни точки, за да обърнат до 3:2 след технчна атака на Емилия Димитрова. Последва обаче силна серия на Полша, като резултатът набъбна до 8:3 в тяхна полза.

"Лъвиците" се опитваха да намалят  изоставането си, като стигаха до 6:9 и до 7:10, но полякините отново дръпнаха с пет точки при 7:12. Атака на Мартина Лукашик и преднината на Полша стана 13:8. Нашите момичета намалиха до 10:14, но последваха нови поредни три точки за Полша за 10:17. При 10:16 Иван Петков взе прекъсване за България.

Зузана Ефимиенко заби над блокадата в центъра за 19:12 за Полша. Елица Василева атакува мощно от зона 2 за 14:19. Емилия Димитрова игра по блокадата - 15:20. Отлична контраатака на Нася Димитрова за 16:20. При 17:21 Ева Янева замени Елица Василева. Елица Василева напарви перфектен пайп за 18:23. Катажина Венерска пусна технично топката и Полша стигна до геймбол при 24:18. Магдалена Стисяк донесе успеха в първия гейм с 25:18.

ВТОРИ ГЕЙМ (25:21):

Началото на втория гейм беше равностоен, а полякините успяха да поведат с 4:2. Елица Василева атакува мощно за 3:4. Страхотна блокада на Гергана Димитрова спря атака на Магдалена Стисяк. Полша дръпна с 8:5, но Емилия Димитрова игра по блокадата и изравни резултата при 8:8.

Успешна атака на Гергана Димитрова от зона 4 и България поведе с 9:8. Яцек Навроцки взе прекъсване за Полша. Успешна атака пайп на Елица Василева и 10:8. Последва много силна серия за „лъвиците“, които направиха пет безответни точки и дръпнаха сериозно с 14:9. Мощна атака на Емилия Димитрова от зона 2 - 11:9. Блокада на Христина Вучкова - 12:9. Аут на Магдален Стисяк - 13:9. Клаудиа Алагиерска също атакува в аут за 14:9.

"Лъвиците" продължиха с отличната си игра и дръпнаха с 18:13 след мощна атака на Елица Василева. Нася Димитрова направи 19:15 с технично "краче". Двоен блок спря влязлата като резерва атака на Малвина Смажек - 20:15, а Яцек Навроцки взе прекъсване за Полша. Технична атака от първия метър на Гергана Димитрова донесе аванс на България от 22:17. Нашите момичета стигнаха до геймбол при 24:19. Полякините върнаха две точки, а Иван Петков взе прекъсване. Успешна атака на Нася Димитрова донесе равенството в двубоя.

ТРЕТИ ГЕЙМ:

Третата част започна равностойно, а Полша поведе с 3:2 в началото на третата част. Последва добра серия за полякините, а след единичен блок на Клаудия Алагиерски те поведоха с 5:2. Иван Петков веднага взе прекъсване, което отрази прекрасно за нашите момичета, които направиха три поредни точки и равенство при 5:5. Блокаут на Елица Василева и 6:6. Двойна блокада спря атака на Горецка - 7:7. Ас на Емилия Димитрова и България поведе с 8:7.

След това българките дръпнаха с 10:8 и 13:10 след неуспешна атака на Магдалена Стисяк, а Навроцки взе прекъсване. Емилия Димитрова игра технично в атака за 14:13. Елица Василева атакува отлично по блокадата за 16:16.

Нася Димитрова игра от „краче“ и 17:17. Успешен пайп на Елица Василева и България поведе с 18:18. Страхотна единична блокада на Нася Димитрова - 19:18. Гергана Димитрова атакува по диагонала от зона 2 за 21:19, а Яцек Навроцки взе прекъсване за Полша. България поведе с 22:19. Яцек Навроцки замени Магдалена Стисяк с Малвина Смажек. Перфектна атака по правата от зона 2 за Емилия Димитрова - 23:20. „Лъвиците“ стигнаха до геймбол, който бе реализиран от Елица Василева и 2:1 за България.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ:

В началото на четвъртата част България дръпна с 3:1, а след това двата състава играеха точка за точка преди полякините да изравнят при 6:6. "Лъвиците" дръпнаха с 9:7, а след това гейма продължи да се развива точка за точка. България обаче поведе с три точки при 17:14. Последваха нови две безответни точки след двоен удар и резултатът набъбна до 19:14, а Навроцки взе прекъсване.