Евро 2024: Всички отбори и пълна програма по дни и часове

11.06.2024, 08:27 | Спорт

СПОДЕЛИ:

Пет дни преди старта на Европейското първенство в Германия напрежението продължава да расте, а с това и нетърпеливостта сред фенове и специалисти.

Шампионатът на Стария континент започва в петък, 14 юни, като мачът на откриването ще е между домакина Германия и бойкия тим на Шотландия.

Предлагаме ви списък на отборите във всяка една група (общо 24 тима), футболистите, които попаднаха в окончателните селекции на наставниците, както и програмата по дни и часове.

ГРУПА А

ГЕРМАНИЯ

Вратари: Мануел Нойер (Байерн Мюнхен), Марк-Андре тер Стеген (Барселона), Оливер Бауман (Хофенхайм)

Защитници: Нико Шлотербек (Борусия Дортмунд), Йонатан Та (Байер Леверкузен), Робин Кох (Айнтрахт Франкфурт), Максимилиан Мителщед (Щутгарт), Валдемар Антон (Щутгарт), Бенямин Хендрикс (РБ Лайпциг), Антонио Рюдигер (Реал Мадрид), Давид Раум (РБ Лайпциг)

Халфове: Роберт Андрих (Байер Леверкузен), Йозуа Кимих (Байерн Мюнхен), Александър Павлович (Байерн Мюнхен), Тони Кроос (Реал Мадрид), Илкай Гюндоган (Барселона), Паскал Грос (Брайтън), Крис Фюрих (Щутгарт), Флориан Вирц (Байер Леверкузен), Лерой Сане (Байерн Мюнхен), Джамал Мусиала (Байерн Мюнхен)

Нападатели: Максимилиан Байер (Хофенхайм), Дениз Ундав (Щутгарт), Никлас Фюлкруг (Борусия Дортмунд), Томас Мюлер (Байерн Мюнхен), Кай Хаверц (Арсенал)

ШОТЛАНДИЯ

Вратари: Зандър Кларк (Хартс), Ангъс Гън (Нoрич), Лиъм Кели (Мъдъруел)

Защитници: Лиъм Купър (Лийдс Юнайтед), Грант Ханли (Норич), Джак Хендри (Ал-Етифак), Рос МакКрори (Бристол Сити), Скот Маккенна (Копенхаген), Раян Портъс (Уотфорд), Антъни Ралстън (Селтик), Андрю Робъртсън (Ливърпул), Грег Тейлър (Селтик), Киърън Тиърни (Реал Сосиедад)

Полузащитници: Стюарт Армстронг (Саутхемптън), Били Гилмор (Брайтън), Райън Джак (Рейнджърс), Кени Маклийн (Норич), Джон Макгин (Астън Вила), Калъм Макгрегър (Селтик), Скот Мактоминей (Манчестър Юнайтед)

Нападатели: Че Адамс (Саутхамптън), Джеймс Форест (Селтик), Лорънс Шанкланд (Хартс), Томи Конуей (Бристол Сити)

УНГАРИЯ

Вратари: Денеш Дибус (Ференцварош), Петер Гулачи (РБ Лайпциг), Петер Сапанош (Пакш)

Защитници: Ботонд Балог (Парма), Ендре Ботка (Ференцварош), Мартон Дардай (Херта), Атила Фиола (Фехервар), Адам Ланг (Омония), Вили Орбан (РБ Лайпциг), Атила Шалай (Фрайбург)

Полузащитници: Бендегуз Бола (Сервет), Михай Ката (МТК), Милош Керкез (Борнемут), Ласло Клайхайслер (Хайдук Сплит), Адам Наги (Специя), Жолт Наги (Академия Пушкаш), Лоик Него (Льо Авър), Андрас Шефер (Унион Берлин), Калъм Стайлс (Съндърланд)

Нападатели: Мартин Адам (Улсан), Кевин Чобот (Уйпещ), Даниел Газдаг (Филаделфия), Кристофер Хорват (Кечкемет), Роланд Шалай (Фрайбург), Доминик Собослай (Ливърпул), Барнабаш Варга (Ференцварош)

ШВЕЙЦАРИЯ

Вратари: Ивон Мвого (Лориен, Франция), Грегор Кобел (Борусия Дортмунд, Германия), Ян Зомер (Интер Милано, Италия)

Защитници: Мануел Аканджи (Манчестър Сити, Англия), Нико Елведи (Борусия Мьонхенгладбах, Германия), Силван Видмер (Майнц 05, Германия), Фабиан Шер (Нюкасъл, Англия), Рикардо Родригес (Торино, Италия), Леонидас Стергиу (Щутгарт, Германия), Седрик Цезигер (Волфсбург, Германия)

Полузащитници: Мишел Ебишер (Болоня, Италия), Ремо Фройлер (Болоня, Италия), Ардон Яшари (Люцерн), Дан Ндойе (Болоня, Италия), Фабиан Ридер (Рен, Франция), Джердан Шакири (Чикаго Файър, САЩ), Ренато Щефен (Лугано), Рубен Варгас (Аугсбург, Германия), Гранит Джака (Байер Леверкузен, Германия), Стивън Цубер (АЕК Атина)

Нападатели: Зеки Амдуни (Бърнли, Англия), Квадво Дуа (Лудогорец, България), Бреел Емболо (Монако), Ноа Окафор (Милан, Италия), Венсан Сиеро (Тулуза, Франция), Денис Закария (Монако).

ПРОГРАМАТА

14 юни: Германия-Шотландия (Мюнхен, 22:00)

15 юни: Унгария-Швейцария (Кьолн, 16:00)

19 юни: Германия-Унгария (Щутгарт, 19:00); Шотландия-Швейцария (Кьолн, 22:00)

23 юни: Швейцария-Германия (Франкфурт, 22:00); Шотландия-Унгария (Щутгарт, 22:00)

ГРУПА В

ИСПАНИЯ

Вратари: Унай Симон (Атлетик), Алекс Ремиро (Реал Сосиедад), Давид Рая (Арсенал)

Защитници: Хесус Навас (Севиля), Даниел Карвахал (Реал Мадрид), Начо (Реал Мадрид), Робин Льо Норманд (Реал Сосиедад), Аймерик Лапорт (Ал-Насър), Дани Вивиан (Атлетик Билбао), Алекс Грималдо (Леверкузен), Марк Кукурела (Челси)

Полузащитници: Мартин Субименди (Реал Сосиедад), Микел Мерино (Реал Сосиедад), Родри (Манчестър Сити), Фабиан Руис (ПСЖ), Педри (Барселона), Фермин Лопес (Барселона), Алекс Баена (Виляреал)

Нападатели: Ламин Ямал (Барселона), Феран Торес (Барселона), Дани Олмо (РБ Лайпциг), Нико Уилямс (Атлетик Билбао), Ахосе Перес (Бетис), Алваро Мората (Атлетико), Хоселу (Реал Мадрид), Микел Оярсабал (Реал Сосиедад).

ХЪРВАТИЯ

Вратари: Доминик Ливакович (Фенербахче), Ивица Ивушич (Пафос), Недилко Лабрович (Риека)

Защитници: Домагой Вида (АЕК), Йосип Юранович (Унион Берлин), Йоско Гуардиол (Манчестър Сити), Борна Соса (Аякс), Йосип Станишич (Леверкузен), Йосип Шутало (Аякс), Мартин Ерлич (Сасуоло), Марин Понграчич (Лече) .

Халфове: Лука Модрич (Реал Мадрид), Матео Ковачич (Манчестър Сити), Марсело Брозович (Ал Насър), Марио Пашалич (Аталанта), Никола Влашич (Торино), Ловро Майер (Волфсбург), Лука Иванушец (Фейенорд), Лука Сучич (РБ Залцбург), Мартин Батурина (Динамо Загреб)

Нападатели: Иван Перишич (Хайдук), Андрей Крамарич (Хофенхайм), Бруно Петкович (Динамо Загреб), Марко Пяца (Риека), Анте Будимир (Осасуна), Марко Пашалич (Риека)

ИТАЛИЯ

Вратари: Джанлуиджи Донарума (Пари Сен Жермен), Алекс Мерет (Наполи), Гулиелмо Викарио (Тотнъм)

Защитници: Алесандро Бастони (Интер), Раул Беланова (Торино), Алесандро Бонджорно (Торино), Рикардо Калафиори (Болоня), Андреа Камбиасо (Ювентус), Матео Дармиан (Интер), Джовани ди Лоренцо (Наполи), Федерико Димарко (Интер), Джанлука Манчини (Рома), Федерико Гати (Ювентус)

Халфове: Николо Барела (Интер), Браян Кристанте (Рома), Николо Фаджоли (Ювентус), Майкъл Фолоруншо (Верона), Давиде Фратези (Интер), Жоржиньо (Арсенал), Лоренцо Пелегрини (Рома)

Нападатели: Федерико Киеза (Ювентус), Стефан ел Шаарауи (Рома), Джакомо Распадори (Наполи), Матео Ретеги (Дженоа), Джанлука Скамака (Аталанта), Матиа Дзакани (Лацио).

АЛБАНИЯ

Вратари: Етрит Бериша (Емполи), Томас Стракоша (Брентфорд), Елхан Кастрати (Читадела)

Защитници: Берат Джимсити (Аталанта), Елсеид Хисай (Лацио), Иван Балиу (Райо Валекано), Ардиан Исмайли (Емполи), Арлинд Айети (ЧФР Клуж), Насер Алийи (Волунтари), Марио Митай (Локомотив Москва), Енеа Михай (Фамиликао), Мараш Кумбула (Сасуоло)

Полузащитници: Амир Абраши (Грасхопър), Кристиян Аслани (Интер), Недим Байрами (Сасуоло), Медон Бериша (Лече), Клаус Гясула (Дармщат), Казим Лачи (Спарта Прага), Ернест Мучи (Бешикташ), Илбер Рамадани (Лече)

Нападатели: Ясир Асани (Гуанджоу), Армандо Броя (Фулъм), Мирлинд Даку (Рубин Казан), Арбер Хоксха (Динамо Загреб), Рей Манай (Сиваспор), Таулант Сафери (Банияс).

ПРОГРАМАТА

15 юни: Испания-Хърватия (Берлин, 19:00); Италия-Албания (Дортмунд, 22:00)

19 юни: Хърватия-Албания (Хамбург, 16:00)

20 юни: Испания-Италия (Гелзенкирхен, 22:00)

24 юни: Хърватия-Италия (Лайпциг, 22:00); Албания-Испания (Дюселдорф, 22:00)

ГРУПА С

СЛОВЕНИЯ

Вратари: Ян Облак (Атлетико Мадрид), Вид Белец (АПОЕЛ Никозия), Игор Векич (Вейле);

Защитници: Юре Балковец (Аланияспор), Яка Бийол (Удинезе), Миха Блажич (Лех Познан), Давид Брекало (Орландо Сити), Ваня Дъркушич (Сочи), Ерик Янза (Гурник Забже), Жан Карничник (Целье), Петър Стоянович (Сампдория);

Халфове: Тими Макс Елсник (Олимпия Любляна), Адам Гнезда-Черин (Панатинайкос), Йон Горенц Станкович (Щурм Грац), Томи Хорват (Щурм Грац), Йосиш Иличич (Марибор), Ясмин Куртич (Зюдтирол), Санди Ловрич (Удинезе), Бенямин Вербич (Панатинайкос), Адриан Желкович (Спартак Търнава), Нино Зугели (Бодьо/Глимт);

Нападатели: Жан Целар (Лугано), Ян Млакар (Пиза), Бенямин Шешко (РБ Лайпциг), Андраж Спорар (Панатинайкос) и Жан Випотник (Бордо).

ДАНИЯ

Вратари: Каспер Шмайхел (Андерлехт), Фредерик Рьонов (Унион Берлин), Мадс Хермансен (Лестър)

Защитници: Андреас Кристиансен (Барселона), Симон Кяер (Милан), Йоахим Андерсен (Кристъл Палас), Яник Вестергор (Лестър), Виктор Нелсон (Галатасарай), Александър Ба (Бенфика), Йоаким Миеле (Волфсбург), Расмус Кристенсен (Рома), Виктор Кристиансен (Болоня)

Пoлузащитници: Кристиан Ериксен (Манчестър Юнайтед), Томас Дилейни (Андерлехт), Мортен Хюлманд (Спортинг Лисабон), Пиер-Емил Хьойберг (Тотнъм), Кристиан Норгорд (Брентфорд), Микел Дамсгард (Брентфорд), Матиас Йенсен (Брентфорд)

Нападатели: Якуб Бруун Ларсен (Бърнли), Андреас Сков Олсен (Клуб Брюж), Андерс Драйер (Андерлехт, Белгия), Каспер Долберг (Андерлехт), Йонас Винд (Волфсбург), Юсуф Поулсен (РБ Лайпциг).

СЪРБИЯ

Вратари: Ваня Милинкович-Савич (Торино), Джордже Петрович (Челси), Предраг Райкович (Майорка)

Защитници: Страхиня Павлович (РБ Залцбург), Никола Миленкович (Фиорентина), Сърджан Бабич (Спартак Москва), Милош Велкович (Вердер Бремен), Урош Спаич (Цървена звезда), Неманя Стоич (Бачка Топола)

Полузащитници: Саша Лукич (Фулъм), Неманя Гудел (Севиля), Неманя Максимович (Хетафе), Иван Илич (Торино), Сърджан Михайлович (Цървена звезда), Сергей Миленкович-Савич (Ал Хилал), Душан Тадич (Фенербахче), Лазар Самарджич (Удинезе), Велко Бирманчевич (Спарта Прага), Филип Костич (Ювентус), Андрия Живкович (ПАОК), Филип Младенович (Панатинайкос), Мият Гачинович (АЕК Атина)

Нападатели: Александър Митрович (Ал Хилал), Душан Влахович (Ювентус), Лука Йович (Милан), Петър Ратков (Залцбург).

АНГЛИЯ

Вратари: Джордан Пикфорд (Евертън), Аарън Рамсдейл (Арсенал), Дийн Хендерсън (Кристъл Палас)

Защитници: Люис Дънк (Брайтън), Джо Гомез (Ливърпул), Марк Гехи (Кристъл Палас), Езри Конса (Астън Вила), Люк Шоу (Манчестър Юнайтед), Джон Стоунс (Манчестър Сити), Кайл Уокър (Манчестър Юнайтед), Киърън Трипиър (Нюкасъл)

Халфове: Трент Александър-Арнолд (Ливърпул), Конър Галахър (Челси), Коби Мейну (Манчестър Юнайтед), Деклан Райс (Арсенал), Адам Уортън (Кристъл Палас)

Нападатели: Джуд Белингам (Реал Мадрид), Джаръд Боуен (Уест Хем), Хари Кейн (Байерн Мюнхен), Айвън Тони (Брентфорд), Еберечи Езе (Кристъл Палас), Букайо Сака (Арсенал), Фил Фодън (Манчестър Сити), Антъни Гордън (Нюкасъл), Коул Палмър (Челси), Оли Уоткинс (Астън Вила)

ПРОГРАМАТА

16 юни: Словения-Дания (Щутгарт, 19:00); Сърбия-Англия (Гелзенкирхен, 22:00)

20 юни: Словения-Сърбия (Мюнхен, 16:00); Дания-Англия (Франкфурт, 19:00)

25 юни: Англия-Словения (Кьолн, 22:00); Дания-Сърбия (Мюнхен, 22:00)

ГРУПА D

НИДЕРЛАНДИЯ

Вратари: Барт Вертбрюген (Брайтън), Марк Флекен (Брентфорд), Джъстин Байлоу (Фейенорд)

Защитници: Дензъл Дъмфрис (Интер), Жереми Фримпонг (Байер Леверкузен), Матайс де Лихт (Байерн Мюнхен), Стефан де Врай (Интер), Лутшарел Гертруида (Фейенорд), Върджил Ван Дайк (Ливърпул), Мики ван де Вен (Тотнъм), Нейтън Аке (Манчестър Сити), Дейли Блинд (Жирона)

Полузащитници: Френки де Йонг (Барселона), Джой Веерман (ПСВ Айндховен), Тиджани Райндерс (Милан), Йерди Шутен (ПСВ Айндховен), Теун Коопмайнерс (Аталанта), Жоржиньо Вайналдум (Ал Итифак), Райън Гравенберх (Ливърпул)

Нападатели: Шави Симонс (РБ Лайпциг), Дониел Мален (Борусия Дортмунд), Мемфис Депай (Атлетико Мадрид), Вут Вегхорст (Хофенхайм), Брайън Броби (Аякс), Коди Гакпо (Ливърпул), Стивън Бергвайн (Аякс).

ФРАНЦИЯ

Вратари: Майк Менян (Милан), Алфонс Ареаола (Уест Хем), Брис Самба (Ланс)

Защитници: Жонатан Клос (Олимпик Марсилия), Тео Ернандес (Милан), Ибрахима Конате (Ливърпул), Жул Кунде (Барселона), Ферлан Менди (Реал Мадрид), Бенжамен Павар (Интер), Уилям Салиба (Арсенал), Дайо Упамекано (Байерн Мюнхен)

Халфове: Едуардо Камавинга (Реал Мадрид), Юсуф Фофана (Монако), Антоан Гризман (Атлетико Мадрид), Нголо Канте (Ал Итихад), Адриен Рабио (Ювентус), Орелиен Чуамени (Реал Мадрид), Уорън Заир-Емери (ПСЖ)

Нападатели: Килиан Мбапе (ПСЖ), Брадли Баркола (ПСЖ), Кингсли Коман (Байерн Мюнхен), Усман Дембеле (ПСЖ), Оливие Жиру (Милан), Рандъл Коло Муани (ПСЖ), Маркъс Тюрам (Интер).

ПОЛША

Вратари: Марчин Булка (Ница), Лукаш Скорупски (), Войчех Шчесни (Ювентус)

Защитници: Ян Беднарек (Саутхемптън), Бартош Бережински (Емполи), Павел Давидович (Верона), Якуб Кивиор (Арсенал), Тимотеуш Пучаш (Кайзерслаутерн), Бартош Саламон (Лех Познан), Себастиан Валукиевиш (Емполи)

Халфове: Пшемислав Франковски (Ланс), Камил Гросицки (Погон Шчечин), Якуб Модер (Брайтън), Якуб Пьотровски (Лудогорец), Тараш Романшук (Ягелония), Бартош Слиш (Атланта Юнайтед), Дамиан Шимански (АЕК Атина), Себастиан Шимански (Фенербахче), Михал Скорас (Брюж), Каспер Урбански (Болоня), Никола Залевски (Рома), Пьотр Желински (Наполи)

Нападатели: Адам Букша (Анталияспор), Роберт Левандовски (Барселона), Кшищоф Пьотек (Истанбул Башакшехир), Карол Свидерски (Верона)

АВСТРИЯ

Вратари: Никлас Хедл (Рапид), Хайнц Линднер (Юнион, Белгия), Патрик Пенц (Брьондби, Дания)

Защитници: Флавиус Данилюк (РБ Залцбург, Австрия), Кевин Дансо (Ланс, Франция), Филип Линхарт (Фрайбург, Германия), Филип Мвене (Майнц 05, Германия), Стефан Пош (Болоня, Италия), Леополд Куерфелд (Рапид Виена, Австрия), Герно Траунер (Фейенорд, Нидерландия), Максимилиан Вебер (Борусия Мьонхенгладбах, Германия)

Полузащитници: Кристоф Баумгартнер (РБ Лайпциг, Германия), Флориан Грилич (Хофенхайм, Германия), Марко Грюл (Рапид Виена, Австрия), Флориан Кайнц (Кьолн, Германия), Конрад Лаймер (Байерн Мюнхен, Германия), Александър Прас (Щурм Грац, Австрия), Марсел Забицер (Борусия Дортмунд, Германия), Романо Шмид (Вердер Бремен, Германия), Матиас Зайдл (Рапид Виена, Австрия), Николас Зайвалд (РБ Лайпциг, Германия), Патрик Вимер (Волфсбург, Германия)

Нападатели: Марко Арнаутович (Интер, Италия), Максимилиан Ентруп (Хартберг, Австрия), Михаел Грегорич (Фрайбург, Германия), Андреас Вайман (Уест Бромич, Англия).

ПРОГРАМАТА

16 юни: Полша - Нидерландия (Хамбург, 16:00)

17 юни: Австрия-Франция (Дюселдорф, 22:00)

21 юни: Полша - Австрия (Берлин, 19:00); Нидерландия - Франция (Лайпциг, 22:00)

25 юни: Нидерландия - Австрия (Берлин, 19:00), Франция - Полша (Дортмунд, 19:00)

ГРУПА Е

УКРАЙНА

Вратари: Георгий Бушчан (Динамо Киев), Анатолий Трубин (Бенфика), Андрий Лунин (Реал Мадрид)

Защитници: Микола Мавтиенко (Шахтьор Донецк), Юким Коноплия (Шахтьор Донецк), Валерий Боднар (Шахтьор Донецк), Олександър Тимчик (Динамо Киев), Виталий Миколенко (Евертън), Иля Забарни (Борнемут), Олександър Сваток (Днипро-1), Мексим Толоверов (ЛАСК Линц), Богдан Михайличенко (Полися Житомир);

Халфове: Андрий Ярмоленко (Динамо Киев), Микола Шапаренко (Динамо Киев), Володимир Бражко (Динамо Киев), Тарас Стеханенко (Шахтьор Донецк), Олександър Зубков (Шахтьор Донецк), Георгий Судаков (Шахтьор Донецк), Олександър Зинченко (Арсенал), Виктор Циганков (Жирона), Руслан Малиновски (Дженоа), Сергий Сидорчук (Вастерло);

Нападатели: Артьом Довбик (Жирона), Михайло Мудрик (Челси), Роман Яремчук (Валенсия), Владислав Ванат (Динамо Киев).

СЛОВАКИЯ

Вратари: Мартин Дубравка (Нюкасъл), Марек Родак (Фулъм), Хенрих Равас (Ню Инглънд Революшън)

Защитници: Петер Пекарик (Херта Берлин), Норберт Гьомбер (Салернитана), Денис Вавро (ФК Копенхаген), Милан Шкриняр (Пари Сен Жермен), Адам Оберт (Каляри), Давид Ханко (Фейенорд), Върнън Де Марко (Хата Клуб), Себастиан Коса (Спартак Търнава)

Полузащитници: Матус Беро (Бохум), Юрай Куцка (Слован Братислава), Томаш Риго (Баник Острава), Патрик Хросовски (Генк), Станислав Лоботка (Наполи), Ондрей Дуда (Верона), Ласло Бенеш (Хамбургер)

Нападатели: Давид Дурис (Асколи), Томаш Суслов (Верона), Иван Шранц (Славия Прага), Роберт Боженик (Боависта), Давид Стрелец (Слован Братислава), Любомир Тупта (Слован Либерец), Лео Зауер (Фейенорд), Лукас Хараслин (Спарта Прага).

БЕЛГИЯ

Вратари: Матс Селс (Нотингам Форест), Кун Кастелс (Волфсбург), Томас Камински (Лутън)

Защитници: Уот Фаес (Лестър), Тимъти Кастан (Фулъм), Артур Теате (Рен), Ян Фертонген (Андерлехт), Аксел Вицел (Атлетико Мадрид), Зено Дебаст (Андерлехт), Томас Мюние (Трабзонспор), Максим Де Кайпер (Клуб Брюж)

Полузащитници: Астер Вранкс (Волфсбург), Юри Тилеманс (Астън Вила), Орел Мангала (Лион), Кевин Де Бройне (Манчестър Сити), Артур Вермеерен (Атлетико Мадрид), Амаду Онана (Евертън)

Нападатели: Ромелу Лукаку (Рома), Шарл Де Кетеларе (Аталанта), Джереми Доку (Манчестър Сити), Лоис Опенда (Лайпциг), Леандро Тросард (Арсенал), Йохан Бакайоко (ПСВ Айндховен), Доди Лукебакио (Севиля), Яник Караско (Ал-Шабаб).

РУМЪНИЯ

Вратари: Флорин Ница (Газиентеп), Орациу Молдован (Атлетико Мадрид), Щефан Търновану (ФКСБ)

Защитници: Андрей Рациу (Райо Валекано), Раду Дръгушин (Тотнъм), Адриан Рус (Пафос), Йонуц Неделчяру (Палермо), Никушор Баку (Университатя Крайова), Андрей Бурчъ (Ал Окдоод), Василе Могош (Клуж), Богдан Раковицан (Раков Честохова)

Халфове: Мариус Марин (Пиза), Александру Чикълдъу (Коняспор), Николае Станчу (Дамк), Валентин Михъйла (Парма), Янис Хаджи (Алавес), Флоринел Коман (ФКСБ), Разван Марин (Емполи), Денис Ман (Парма), Дариус Олару (ФКСБ), Деян Сореску (Газиантеп), Адриан Шут (ФКСБ)

Нападатели: Денис Алибек (Муайтер), Джордже Пушкаш (Бари), Денис Дръгуш (Газиантеп), Даниел Бърлигя (Клуж)

ПРОГРАМАТА

17 юни: Румъния - Украйна (Мюнхен, 16:00); Белгия-Словакия (Франкфурт, 19:00)

21 юни: Словакия – Украйна (Дюселдорф, 16:00)

22 юни: Белгия-Румъния (Кьолн, 22:00)

26 юни: Словакия - Румъния (Франкфурт, 19:00); Украйна - Белгия (Щутгарт, 19:00)

ГРУПА F

ПОРТУГАЛИЯ

Вратари: Диого Коща (Порто), Жозе Са (Уулвърхемптън), Руй Патрисио (Рома)

Защитници: Антонио Силва (Бенфика), Данило Перейра (ПСЖ), Диого Далот (Манчестър Юнайтед), Гонсало Инасио (Спортинг), Жоао Кансело (Барселона), Нелсон Семедо (Уулвърхемптън), Нуно Мендеш (ПСЖ), Пепе (Порто), Рубен Диаш (Манчестър Сити)

Полузащитници: Бруно Фернандеш (Манчестър Юнайтед), Жоао Невеш (Бенфика), Жоао Палиня (Фулъм), Отавио (Ал Насър), Рубен Невеш (Ал Хилал), Витиня (ПСЖ)

Нападатели: Бернардо Силва (Манчестър Сити), Кристиано Роналдо (Ал Насър), Диого Жота (Ливърпул), Франсиско Консейсао (Порто), Гонсало Рамош (ПСЖ), Жоао Феликс (Барселона), Педро Нето (Уулвърхемптън), Рафаел Леао (Милан).

ЧЕХИЯ

Вратари: Йиндрих Станек (Спарта Прага), Матей Ковар (Байер Леверкузен), Витецслав Ярош (Щурм Грац)

Защитници: Владимир Цоуфал (Уест Хем), Давид Дуджера (Славия Прага), Давид Зима (Славия Прага), Томаш Вълчек (Славия Прага), Томаш Холеш (Славия Прага), Робин Хранак (Виктория Пилзен), Ладислав Крейчи (Спарта Прага), Давид Юрашек (Хофенхайм), Мартин Витик (Спарта Прага)

Полузащитници: Томаш Соучек (Уест Хe;), Михал Iадилек (Твенте), Антонин Барак (Фиорентина), Лукаш Провод (Славия Прага), Ондржей Лингър (Фейенорд), Вацлав Черни (Волфсбург, Германия), Матей Юрашек (Славия Прага), Павел Шулц (Виктория Пилзен), Лукаш Черв (Виктория Пилзен)

Нападатели: Патрик Шик (Байер Леверкузен), Ян Кучта (Спарта Прага), Адам Хложек (Байер Луверкузен), Томаш Хори (Виктория Пилзен), Моймир Хитил (Славия Прага)

ГРУЗИЯ

Вратари: Гиорги Лориа (Динамо Тбилиси), Гиорги Мамардашвили (Валенсия), Лука Гугушашвили (Карабах)

Защитници: Гурам Кашиа (Слован Братислава), Отар Какабадзе (Краковия), Соломон Квирквелия (Ал-Охдод), Лаша Двали (АПОЕЛ Никозия), Джемал Табидзе (Панетоликос), Лука Лочошвили (Кремонезе), Гиорги Гвалесиани (Персеполис)

Полузащитници: Габриел Сигуа (Базел), Ника Квекверскири (Лех Познан), Отар Китеишвили (Щурм Грац), Саба Лобжанидзе (Атланта Юнайтед), Зурико Давиташвили (Бордо), Гиорги Чакветадзе (Уотфорд), Леван Шенгелия (Панетликос), Гиорги Циваишвили (Динамо Батуми), Анзор Меквабишвили (Университатя Крайова), Гиорги Кочорашвили (Леванте), Сандро Алтунашвили (Волфсбергер)

Нападатели: Гиорги Квилитая (АПОЕЛ Никозия), Хвича Кварацхелия (Наполи), Буду Зивзивадзе (Карлсруе), Жорж Микаутадзе (Матц).

ТУРЦИЯ

Вратари: Алтай Байъндър (Манчестър Юнайтед), Мерт Гюнок (Бешикташ), Угурджан Чакир (Трабзонспор).

Защитници: Мерт Мулдур (Фенербахче), Мехмет Зеки Челик (Рома), Абдулкерим Бардакчи (Галатасарай), Ахметджан Каплан (Аякс), Мерих Демирал (Ал Ахли), Самет Акайдин (Панатинайкос), Ферди Кадиоглу (Фенербахче)

Халфове: Хакан Чалханооглу (Интер), Исмаил Юксек (Фенербахче), Каан Айхан (Галатасарай), Окай Йокушлу (Уест Бромич), Оркун Кьокчу (Бенфика), Салих Йозджан (Борусия Дортмунд)

Нападатели: Ирфан Джан Кахведжи (Фенербахче), Юнус Акгюн (Лестър), Кенан Йълдъз (Ювентус), Керем Актюркоглу (Галатасарай), Арда Гюлер (Реал Мадрид), Баръш Алпер Йълмаз (Галатасарай), Бертуг Озгур Йълдъръм (Рен), Дженк Тосун (Бешикташ), Семих Киличсой (Бешикташ), Юсуф Язъджъ (Лил)

ПРОГРАМАТА

18 юни: Турция - Грузия (Дортмунд, 19:00); Португалия - Чехия (Лайпциг, 22:00)

22 юни: Грузия - Чехия (Хамбург, 16:00); Турция - Португалия (Дортмунд, 19:00)

26 юни: Чехия - Турция (Хамбург, 22:00); Португалия - Грузия (Гелзенкирхен, 22:00)

КОМЕНТАРИ 0

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Заради жегите: Променят работното време на общинарите в Перник

23.06.2024, 10:19


Тафкова НАСОЛИ Антония Петрова: Липсва й човечност и култура!

23.06.2024, 08:53


Частични местни избори в четири села в Пернишка област днес

23.06.2024, 08:18


Плановият ремонт на "Топлофикация" : Перник без топла вода за 10 дни, кв. "Изток" повече

23.06.2024, 00:42


Нецензурно шоу в Двореца на културата в Перник

23.06.2024, 00:14


Пернишко момиче е новия шампион на България по бокс за девойки

22.06.2024, 12:58


Ремонтират покрива на читалището в Мещица

22.06.2024, 00:42


Слагайте банските! Жълт код за жега днес

22.06.2024, 00:29


Заради сушата: Кметът на Перник забрани поливането с питейна вода

21.06.2024, 17:22


Черешова задушница: Община Перник осигурява безплатен транспорт до гробищните паркове

21.06.2024, 13:25


Ученици от Перник посетиха Испания

21.06.2024, 12:37


За по-малко от 24 часа: МВР събра доказателства срещу 18-годишния, пребил бившата си

21.06.2024, 11:31


Газова бутилка гръмна в къща в Перник

21.06.2024, 11:28


Общините в Стара Загора, Перник и Кюстендил могат да кандидатстват по първата схема за подпомагане на въглищните региони

21.06.2024, 11:22


Музеят обяви конкурс "Пернишката крепост в кадър"

21.06.2024, 00:55


Адвокатката Тоца наруши изборното право

20.06.2024, 15:47


Частични местни избори в три села в Пернишко и в едно в Радомирско

20.06.2024, 12:34


Спасители се включват в раздаването на храна на нуждаещи се в Пернишко

20.06.2024, 11:31


18-годишен преби бившата си приятелка в Перник

20.06.2024, 11:22


Продължава обновяване на тротоарите по ул. “Ленински проспект" в Перник

20.06.2024, 07:43


Русата Златка се пусна с новия си мъж и двете деца

23.06.2024, 11:31


50-годишната Глория се пусна по бански от плажа с внучка си

23.06.2024, 11:27


Илон Мъск се сдоби с 12-о дете!

23.06.2024, 11:23


Най-трудно ставаш депутат от Кърджали, най-лесно - Пловдивско

23.06.2024, 11:16


Светлана Гущерова била любовница на бореца Кирил, който я преби

23.06.2024, 11:01


Кола блъсна 7-годишно дете, 11-годишно пък падна от тротинетка

23.06.2024, 10:57


Два големи пожара бушуват в Южна България, изпепелиха къщи и гори

23.06.2024, 10:49


БНБ предупреждава: Има бум на фалшиви столевки

23.06.2024, 10:46


91-годишна хвърли през прозореца 8000 лева на непознат

23.06.2024, 10:41


Турист е загинал в Стара планина, паднал от 15 метра

23.06.2024, 10:40


Заради жегите: Променят работното време на общинарите в Перник

23.06.2024, 10:19


Защо започнаха да таксуват малките торбички и коректно ли са информирани клиентите?

23.06.2024, 08:59


Тафкова НАСОЛИ Антония Петрова: Липсва й човечност и култура!

23.06.2024, 08:53


Рачков прибира 350 бона от „Пееш или лъжеш”

23.06.2024, 08:49


Няма да повярвате кой мускуляга напомпа княгиня Калина

23.06.2024, 08:46


СЛЕД КАТО РОДИ: Карамански и Пепе се местят в нов дом

23.06.2024, 08:43


АДЪТ В ТУРЦИЯ: 12 са вече жертвите на горските пожари

23.06.2024, 08:38


Кварталните кръчми вдигнаха двойно цените

23.06.2024, 08:35


Частични местни избори в четири села в Пернишка област днес

23.06.2024, 08:18


Най-грозното куче спечели чек за $5000

23.06.2024, 08:14


АНКЕТА