Обявяват воден режим в Перник и Радомир! Водата критечно малко

06.11.2019, 09:55 | Общини

СПОДЕЛИ:

Воден режим ще бъде обявен в Перник и Радомир до дни. Това съобщи управителят на „В и К“ инж. Иван Витанов.

„Все още не е решено от кога ще бъде въведен. Утре ще имаме среща със специалистите от дружеството, за да решим какъв ще е графика и по кое време в кое населено място ще се спира водата“, каза Витанов.

Според водния шеф причината за режима е липсата на дъжд в продължение на 6 месеца. Подобна суша не била очаквана.

Към момента водният обем на яз.“Студена“ е 5 803 000 куб.м при капацитет 25 519 100куб.м. Санитарният минимум на съоръжението е 3 млн. куб. метра. Той е достиган преди 25 години през 1993 г.

КОМЕНТАРИ 10
Людмил Тасков 06.11.2019 10:18

Този минен инженер, най - после узря, като "кумовата" рода загуби изборите..!!! На съд за бездействието...!!


Мария 06.11.2019 11:24

Това не е решение, защото дори и по 12 часа на ден да няма вода, когато тя дойде всички ще започнат да си пълнят туби/бидони за следващия ден, ще пускат перални и т.н. Ще се изразходва същото количество вода, каквото се изразходва и без режим. Голяма част от разхода се прави от големите предприятия, а не домакинствата, това трябва да се регулира първо. Дано поне докато трае този воден режим се подмени инсталацията, за да не изтича питейната вода по улиците. Не липсата на валежи е виновна за случващото се. Трябва да се потърси отговорност на виновниците които докараха града до това трагично състояние, в 21век да сме на воден режим и пред хуманитарна криза.


Анна 06.11.2019 12:07

Такава безотговорност и безхаберие виждам за първи път в моя дълъг житейски път. Как може жаждата за власт да докара цял един град до това трагично състояние. Имат ли акъл, съвест и морал управляващите града ни???? Що за хора са тези личности????? Бясна съм!!!!!


Рени Евстатиева 06.11.2019 13:02

В областта водата е с една от най-високите цени в страната!В Радомир с дни течове не се отстраняват,надписват се суми!Съответно това ръководство на тоз инженер доведе нещата дотук!Ако се обяви режим лично аз ще инициирам съдебен иск колективен или лично мой за много пропуснати ползи и вреди! Защото плащам редовно,не получавам услуга с нужното количество и качество и няма да мълча и да стоя безучастно!


Боян Боянов 06.11.2019 15:11

Безхаберие! Престъпно бездействие! Но къде е областният управител И. Соколова? Е, тя видя Антарктида и смята, че има достатъчно вода. Но яз."Студена" дали е видяла? Какъв представител на властта е тя? Как да оценим и нейното бездействие? Какво ще отговори г-н Бойко Борисов на перничани сега?


Катя 06.11.2019 15:11

На крива ракета и космосът ѝ е крив! Не дъжд ще напълни язовира. Какъв трябва да е този епически дъжд, за да го напълни?! Библейски потоп?! Дори и пролетното топене на снеговете не е гаранция, особено ако няма сняг! Чака ни апокалипсис, изкуствено предизвикан от престъпната безотговорност и некадърност на шайка кретени и лумпени, които си играят със съдбата на хората, защото по някакъв начин са се докопали до властта! Ще бъде гавра с потърпевшите, липса на морал и професионализъм, ако виновниците останат безнаказани и не бъдат вкарани в затвора!


Катя 06.11.2019 16:43

Подкрепям коментара на Рени Евстатиева. Ще я подкрепя и ако заведе дело за нанесени вреди. Срамота е в 21 век да сме на режим, защото някой си не знае как да ръководи фирма. Унищожихте града. Виновника да понесе отговорност.


Радомирец 06.11.2019 21:06

Вие от ВиК и цялата управа на областта сте напълно некомпетентни и неможещи, и от там идва целия проблем. Аз живея в гр.Радомир и мога да ви кажа как месеци наред имаше течове из целия град който ако се отсраняваха изобщо, то нотсраняването им отнемаше цели седмици. В кв"Арката" в който живея имаше теч в продължение на години... в последните блокове на квартала които са НЕОБИТАЕМИ вода плющеше денонощно в мазетата им. В блока, в който аз живея, 19-ти имаше теч на вода който от ВиК решиха да приспаднат към нашите сметки на редовните платци, тези които сме със законни водомери. След няколко месечна разправия от наша страна и няколко десетки проверки от тяхна, след няколко заплахи за търсене на наказателна отговорност. От вездесъщото ВиК Перник решиха да не плащаме ние тази вода имайки се предвид това, че ние нямаме никаква вина за това, че никой не дойде да оправи тече въпреки нашите сигнали. Та на фона на всички тези доказуеми факти, питам аз кой е виновен и как се стигна до това бедствие!?!?!?!?! Не ви е срам некъдрърници!?!?!


Ивайло Стоянов 06.11.2019 22:32

За водния режим виновници са некадърниците от Герб .На ход е прокуратурата!


Ангел 07.11.2019 08:04

А защо никой не пита от къде стомана черпи вода,и то количества колкото за град като Батановци.Или така е по лесно да се търси проблема в управата на града.Защо ги избираме тогава


СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Обновиха лекоатлетическата писта на стадион „Миньор“

26.06.2026, 13:48


Задържаха младеж за притежаване на вейп с наркотично вещество

26.06.2026, 13:33


Отиде си един от най-запомнящите се директори на пернишко училище

26.06.2026, 09:23


Обсъждат безводието в страната, 6 населени места в Пернишко са на режим

26.06.2026, 08:38


Перник празнува 97 години от обявяването си за град

26.06.2026, 08:04


Ремонтните дейности по ул. „Струма“ продължават с пълна сила

25.06.2026, 16:40


Бебе от Перник заболя от морбили

25.06.2026, 15:24


Разрешиха ползването на общински терени за кариери в Студена

25.06.2026, 14:21


Денислав Захариев преизбран за общински лидер на ГЕРБ Перник

25.06.2026, 13:39


Цистерна скъса мантинели на АМ „Струма“, предизвика катастрофа

25.06.2026, 13:30


SOS Център за обществена подкрепа Перник спечели националната награда „Кристално сърце"

25.06.2026, 11:44


Ученици, родители и институции обсъдиха рисковете от наркотичните вещества в Перник

25.06.2026, 11:38


ВСС обсъжда увеличаване на щата в Районен съд - Перник, министърът призова да се спре кадруването

25.06.2026, 10:27


Обичаният и уважаван от хиляди хора д-р Боянов празнува юбилей

25.06.2026, 10:24


Перничани скочиха срещу километричните задръствания в града в час пик /Видео/

25.06.2026, 09:27


Населено място в Перник потъна в боклуци

25.06.2026, 09:15


Уникален шоу спектакъл - "100 години Георги Парцалев" в Перник

25.06.2026, 06:54


Отличиха звездите на знанието и таланта в Пернишко

24.06.2026, 19:00


Така се прави! Облечени в бяло дами браха билки по изгрев в Дивотино

24.06.2026, 18:52


Около 1000 зрелостници от област Перник трябва сами да плащат здравните си осигуровки през летните месеци

24.06.2026, 13:59


Обвиненият за убийството в Угърчин може да получи доживотен затвор

26.06.2026, 16:16


Червен код за опасни горещини в Румъния

26.06.2026, 14:13


Вой до небето за бюджета

26.06.2026, 14:09


Ансамбъл „Етнофолк“ открива престижен международен фестивал в Италия

26.06.2026, 14:02


Кирил Стоев инспектира ремонтните дейности по важен общински път

26.06.2026, 13:54


Обновиха лекоатлетическата писта на стадион „Миньор“

26.06.2026, 13:48


Макс и Арон направиха демонстрация „Послушание“ на деца от Радомир

26.06.2026, 13:39


Скара на жар предизвика пожар в помещение, горя и къща в радомирско село

26.06.2026, 13:36


Задържаха младеж за притежаване на вейп с наркотично вещество

26.06.2026, 13:33


Експерти: Мантинелите са като солети - минаваш и няма нищо

26.06.2026, 10:32


Изоставен Ромео изгори къщата на бившата и родителите й

26.06.2026, 09:59


Отиде си един от най-запомнящите се директори на пернишко училище

26.06.2026, 09:23


Още една двойка се разпадна! Драго напусна жена си

26.06.2026, 09:16


Стартира традиционния Граовски събор „Видовден“

26.06.2026, 09:15


Санта Китана разби всички с разкритието си за новия мъж на Мария!

26.06.2026, 09:14


Бивша на Джизъса чака второ бебе от мастит бизнесмен

26.06.2026, 09:03


Шефът на тол управлението: От 2016 г. цените на винетките не са променяни

26.06.2026, 08:59


Токът и парното поскъпват от юли

26.06.2026, 08:55


Ергенът Виктор си клъцна носа

26.06.2026, 08:53


Цигарите поскъпват от август!

26.06.2026, 08:53


АНКЕТА