15.02.2023, 08:48 | Перник
СПОДЕЛИ:
Осъденият за няколко убийства перничанин Станислав Ангелов - Сиси избра журналист на Lupa.bg за да изкара чрез близките си куп нарушения, които са извършвани при преместването му от затвор в затвор. В момента той лежи в пандиза на Плевен и иска да се върне в София, защото според законодателството ни трябва да излежава присъдата си в близост до близките си. По закон при всяко местене той трябва да получи заповед за изпълнение, която обаче не му връчват и така Сиси е лишен от правото да обжалва това решение.
Станислав има 30 годишна присъда. Вече е излежал 14 години от тях и по закон след като излежиш половината от наказанието си, можеш да ползваш привилегии като отпуски и други екстри. Вместо това обаче Сиси е преместен от затвора в София в Плевен, защото си търси правата и изкарва информация в медиите, става неудобен.
На 4.06.2021г. трима лишени от свобода, двама от които са Станислав Ангелов и Петър Стоянов са преместени по обвинение, че подготвят бунт. Станислав е преместен в Плевен, а Петър Стоянов в Пловдив. Единствено Станислав не е получил копие от заповедта за преместване и му е нарушено правото на защита поради започване на срока на обжалване.
Заповедта, с която е преместен Станислав Ангелов от София в Плевен е издадена в нарушение на административно-производствените правила ,тъй като чл.62 , ал. 1, т. 4 от ЗИНЗС изисква заповедта да е издадена по предложение на началника на затвора Десислав Трайков, каквото няма.
Бунт не е имало и това става ясно от доклад на началника на затвора в София до гл. директор на Главна дирекция “Изпълнение на наказанията’’(ГДИН) гл. комисар Ивайло Йорданов, в който го уведомява за предприетите действия и извършените проверки. В следствие на извършените проверки е установено, че обстановката в затвора е нормална и няма индикации за повишено напрежение.
Единствената информация за бунт е плод на въображението на двама лишени от свобода - рецидивисти, които не за първи път предоставят невярна информация. Станислав Ангелов е съдействал и предупредил по надлежния ред ръководството на Затвора-София за подготвената срещу него незаконосъобразна репресия.
Въпреки това и в нарушение на административните норми Ивайло Йорданов издава заповед за преместване по доказано невярна информация за бунт.
Станислав и Петър завеждат дела. Петър печели делото и е върнат в затвора София. От делото става ясно ,че лишени от свобода са принудени от служители на затвора да лъжесвидетелстват срещу него и Станислав, че подготвят бунт.
С пристигането в Затвора-Плевен още от първия ден се започва с репресиите спрямо Сиси. Спират му всички лекарства които приема за Епилепсията от която страда повече от 20 години , с което застрашават здравето и живота му. Дори започват да твърдят, че не е болен , за да прикрият спирането на лекарствата. Станислав има множество епикризи от различни лекари и телкови решения.
Започват да му дават само един от трите предписани медикамента. Здравето на Станислав се влошава и започва да прави чести пристъпи. След множество подадени сигнали до различни институции за репресиите спрямо него и спрените лекарства от Затвора -Плевен се отървават от него като го местят в Затвора- Ловеч отново с поредните обвинения в бунт и отново в нарушение не му е дадено копие от заповедта.
В Затвора Ловеч е преместен на 2.12.2021г. и там продължават проблемите с лекарствата и честите пристъпи.
Близките изпратили молби да бъде преместен в София, защото не могат да пътуват до Ловеч, но от ГДИН отказват да разгледат молбите заради заведени от Станислав дела, с които обжалва преместванията.
Изпращат го в болницата на затвора София за наблюдение и уточняване на терапията, но без да е уточнена терапията го връщат на 19.10.22г. в Ловеч с линейка. Вечерта прави пристъп, но въпреки не доброто здравословно състояние на 20.10.22г. го местят в ОЗ “Атлант” гр.Троян и отново не е дадено копие от заповедта.
На 2.12.2022г. отново го местят от ОЗ “Атлант” гр.Троян в Затвора -Ловеч.
Станислав е завел дело за клевета срещу гл. директор на ГДИН Ивайло Йорданов и служител на вътрешна сигурност. Около месец преди всяко насрочено заседание по това дело го местят в друг затвор.
На 20.10.2022г. е преместен от Затвора-Ловеч в ЗО ”Атлант” гр. Троян, а на 16.11.22г. е имало насрочено заседание . На 2.12.22г. е преместен от ЗО ”Атлант” гр. Троян в Затвора-Ловеч, а заседание е било насрочено за 19.12.22г.
Делото за преместването от София в Плевен се подхвърля между София- Плевен-Ловеч заради постоянните местения и все още няма насрочено заседание.
Печели делото за преместването от Плевен в Ловеч и съдът отменя заповедта ,с която е преместен.
На 1.02.2023г. Станислав разбира , че на 2.02.2023г. ще бъде преместен от Затвора-Ловеч в Затвора-Плевен и няма заповед за преместване. Случайно или не има насрочено заседание по делото за клевета на 16.02.23г. Поредното преместване преди заседание.
Сутринта на 2.02.23г. Станислав твърди, че няма издадена заповед от гл. директор на ГДИН на основание чл.62 ЗИНЗС в изпълнение на съдебното решение. Дадено му е от Георги Дочев - режимна дейност да се запознае с писмо, с което се изпълнява съдебното решение. Станислав е попитал защо, няма заповед и след като се изпълнява съдебното решение къде в него пише да бъде преместен в затвора в гр. Плевен. Той не желае да бъде местен в Плевен, но заради липсата на заповед не може да обжалва това решение за да се върне в София.
На 1.02.23 г. е подаден сигнал в Министерство на правосъдието за предприетото преместване в нарушение на закона и за отказа за произнасяне по молбите изпратени от близките за преместването на Станислав в София.
Вместо да бъде извършена проверка от министерството изпращат сигнала по компетентност в ГДИН да се проверят сами.
В изпратен до близките отговор ст. комисар Цветан Цветков зам. главен директор на ГДИН пише:
“Упражнявайки правомощията си по закон , ГДИН ще предприеме действия по силата на чл. 62 ЗИНЗС, когато прецени, че са на лице основания за това или бъде сезирана по надлежния ред.”
Законът е категорично ясен какъв е редът за преместването на лишени от свобода от един затвор в друг (Чл.62 ЗИНЗС ал.1), но въпреки това той не се спазва отново.
Преместването на лишени от свобода от един затвор в друг се извършва със заповед на главния директор на Главна дирекция "Изпълнение на наказанията”. Липсата на заповед лишава Сиси от възможността да я обжалва. За нарушенията има сигнал в Хелзинкски комитет, техен служител звъни на затвора в Ловеч и от там потвърждават че наистина законната заповед за преместване липсва.
В Плевен Станислав е разпределен и настанен в една група с хората писали доноси, че подготвя бунт. Предупредил е началника на затвора, че не е редно и е предпоставка за конфликти, но не се е съобразил.
Лишеният от свобода е категоричен, че ще си търси правата и желае да бъде върнат в затвора в София.
Отиде си легендарният български борец роден в Перник Боян Радев
18.12.2025, 09:21 | Перник
Омбудсманът от Перник: Трябва да се грижа държавата да спазва правата на гражданите
18.12.2025, 09:08 | Перник
Какво е това!? Странни светлини стреснаха перничани /ВИДЕО/
17.12.2025, 19:19 | Перник
Филм за изоставените мини в Перник създадоха от "За Земята"
17.12.2025, 16:03 | Перник
Грабвайте кънките! Ледената пързалка в Перник безплатна днес и утре
17.12.2025, 15:21 | Перник
Пиян до козирката подкара кола с чужди номера
17.12.2025, 10:05 | Перник
Отиде си легендарният български борец роден в Перник Боян Радев
18.12.2025, 09:21
Омбудсманът от Перник: Трябва да се грижа държавата да спазва правата на гражданите
18.12.2025, 09:08
Две момичета от Перник със златни отличия от националния конкурс Е-фест
18.12.2025, 00:27
Какво е това!? Странни светлини стреснаха перничани /ВИДЕО/
17.12.2025, 19:19
Филм за изоставените мини в Перник създадоха от "За Земята"
17.12.2025, 16:03
Грабвайте кънките! Ледената пързалка в Перник безплатна днес и утре
17.12.2025, 15:21
Двама перничани сред ТОП 10 сумисти на 2025 г
17.12.2025, 12:41
Пиян до козирката подкара кола с чужди номера
17.12.2025, 10:05
Малкият салон на Двореца на културата в Перник се препълни с хора заради Духовия оркерстър
17.12.2025, 07:55
5 дни временна организация на движението по магистрала "Струма" в Перник
17.12.2025, 00:08
Скандали по пощенските станции в Перник, няма пари за социалните помощи
16.12.2025, 14:53
Затворник от Перник почина в линейка на път към болница
16.12.2025, 13:31
Остават 6 дни за плащане на задълженията за използвани ВиК услуги в Пернишко
16.12.2025, 13:17
Радослав Червенков: Соларен парк заплашва водата на Перник
16.12.2025, 13:12
Димо Дренчев: Липсата на редовен бюджет доказва, че България влиза неготова в еврозоната
16.12.2025, 13:00
Защо парното в Перник е хладко
16.12.2025, 11:31
Експерти от РЗОК в Перник на посещение в пенсионерски клуб
16.12.2025, 11:09
Син преби майка си, друг – баща си в Перник
16.12.2025, 11:06
Рязък скок на болните с грип в Перник, шарка и скарлатина в учебните заведения
16.12.2025, 00:55
Авария оставя части от "Изток" без парно
15.12.2025, 16:22
Отиде си легендарният български борец роден в Перник Боян Радев
18.12.2025, 09:21
Графикът на "Сурова" в Брезник готов, паричната награда в евро
18.12.2025, 09:13
Омбудсманът от Перник: Трябва да се грижа държавата да спазва правата на гражданите
18.12.2025, 09:08
Надуват бързите кредити с 240%
18.12.2025, 09:03
Побеляването показва активен процес на организма за изчистване на увредени стволови клетки
18.12.2025, 08:58
Наглост без граници: Путин нарече европейските лидери „малки прасета“
18.12.2025, 08:56
Днес: Четвърти кръг консултации при президента
18.12.2025, 08:54
Кокичета цъфнаха в наш град дни преди Коледа
18.12.2025, 08:53
Скандал на "Мис Вселена": отнеха титлата заради расизъм
18.12.2025, 07:44
Кристина след „Ергенът: Любов в рая“: С Виктор живеем заедно
18.12.2025, 07:26
Киара съсипа Краси в ефир: Искаше да заложим годежния пръстен за пари
18.12.2025, 07:23
Рупецова се похвали с мъж до себе си
18.12.2025, 07:20
Два протеста в центъра на София тази вечер
18.12.2025, 07:17
Стотици милиони левове се пилеят в болниците
18.12.2025, 07:08
Когато „чистата храна“ става мания: Новата хранителна тревожност
18.12.2025, 07:03
Парламентът обсъжда на второ четене гъвкавото работно време за родители
18.12.2025, 07:01
Тръмп с необичайно обръщение към нацията
18.12.2025, 06:56
Неорганичен арсен в бебешки каши
18.12.2025, 06:51
Мъж беше прегазен от три коли на АМ "Тракия"
18.12.2025, 06:46
Любомир Николов: Камерите в тоалетните на 138-о училище са монтирани преди около 1-2 месеца
18.12.2025, 06:43
АНКЕТА