Пернишкият таекуондо клуб "Леон" с три златни медала от международния турнир "Дупница оупън"

24.10.2024, 08:39 | Спорт

СПОДЕЛИ:

Пернишкият таекуондо клуб (ТК) "Леон" завоюва три златни медала на традиционния международен турнир "Дупница оупън", съобщи за БТА наставникът на подрастващите и съдия по време на спортната проява Александрина Ризова.

Състезателите от тима са участвали в дисциплината спаринг във възрастова група - деца.

Марио Ромеов, Валентин Руенчев и Дилян Борисов спечелиха златото в категориите до 29, до 31 и до 57 килограма. При момичетата в същата възрастова група сребърни медали взеха Никол Радулова и Ога Войданова. Бронзови отличия за клуба донесоха Велизар Посолски и Дария Костадинова.

Традиционно всяка година клуб „Леон“ участва в турнира „Дупница оупън“ в олимпийската версия на таекуондо – WTF. В състезанието се включиха близо 500 отбора от България, Сърбия, Северна Македония и Естония.

В турнира "Дупница оупън" ТК "Сунг Ри Атлантик" стана водач в общото класиране - „клас А“, следван от ТК "Нерон" и ТК "Феникс". В „клас Б“ първенец бе ТК "Херея", а спортните клубове "Феникс" и "Нерон" се наредиха респективно на второ и трето място.

В дисциплина Пумсе (клас А) класирането оглави ТК "Файър", следвани от ТК "Форс 2004" и „С Тийм“. В клас Б, ТК "Файър" отново е на първо място, а ТК "Феникс" и ТК „С Тийм“ са втори и трети.