Перничани спечелиха регионалния полуфинал на Фен Купа 2016

19.06.2016, 16:22 | Спорт

СПОДЕЛИ:

Момчетата от „Виктория“ (Перник) спечелиха седмия регионален полуфинал на Фен Купа 2016 за областите Кюстендил, Благоевград и Перник. Те отстраниха категорично всичките си опоненти по пътя към победата, като в седемте си мача отбелязаха общо 23 гола и допуснаха 14 във вратата си. Купата на регионален шампион на Югозапада е техният билет за националните финали на турнира. Там 12-те най-силни любителски отбора у нас ще спорят за титлата национален шампион на България и уникалния шанс да придружат Христо Стоичков зад кулисите на Камп Ноу.

Перничаните от „Виктория“ са дългогодишни титуляри в редиците на „Каменица Фен Купа“ и за 14-те години, откакто е основан турнира, са взимали участие повече от 10 пъти. Този сезон те спечелиха първата си регионална титла и доказаха на всички, че с много труд и постоянство всяка мечта може да се превърне в реалност.

Втори в класирането остана тимът на „Торсида“ (Кюстендил), който загуби драматично финалния мач с 3:2 след равенство 0:0 в редовното време и изпълнение на инфарктни дузпи. Шампионите и подгласниците вече се бяха срещали на терена по време на мачовете от груповата фаза в събота. Първият им сблъсък също завърши при равен резултат 1:1.

Един от двубоите с най-силен емоционален заряд беше четвъртфиналният сблъсък между многократните регионални шампиони „Сборная“ (Благоевград) и върлите фенове на Левски Сф „Торсида“ (Кюстендил). През първото полувреме двата тима играха много предпазливо и прибрано и не успяха да си отбележат гол. „Сборная“ откриха резултата в началото на втората част, но не успяха да запазят аванса си задълго. „Торсида“ изравниха с бърза контраатака и доведоха мача до дузпи. Ударите от бялата точка вървяха гол за гол до момента, в който момчетата от „Сборная“ допуснаха фатална грешка и паднаха с 6:5.

Почетните трета и четвърта позиция бяха заети от „Zona C“ (Благоевград) и „Стандарт“ (Перник), които решиха спора помежду си чрез дузпи. В крайна сметка момчетата от „Zona C“ бяха по-концентрирани при ударите от бялата точка и заслужено си спечелиха третото място. Освен призовата четворка, на сцената под арката на Фен Купа се качиха и отличените с индивидуални награди. Калоян Георгиев от „Торсида“ (Кюстендил) грабна приза за „най-добър вратар“, Евгени Американов от „Стандарт“ (Перник) получи титлата „най-атрактивен състезател“, а тимът на „Кучетата“ (Перник) единодушно беше обявен за „най-спортсменски отбор“.

С много подаръци си тръгнаха и посетителите на стадион „Осогово“. Петър Младенов спечели чисто нов смартфон от томболата на Telenor, която телекомът провежда по традиция на всеки регионален полуфинал. Боян Стойнев доказа, че притежава най-силния футболен удар сред гостите, като шутира кожената сфера със 113 км/ч в играта на Samsung „Силен шут“. Благодарение на това и той се сдоби с чисто нов таблет. Официалният превозвач на турнира Dacia също не пропусна да зарадва феновете, като им даде възможност да се запишат за тест-драйв на най-популярните им автомобили и да участват в томбола за оригинален екип на италианския гранд Удинезе.