17.06.2020, 11:10 | Общини
СПОДЕЛИ:
Радомир ползва от язовир „Студена“ вода, а количеството, което местните изразходват за една година се равнява на използваната вода от перничани за две седмици. Това заяви управителят на „ВиК“ Перник инж. Борислав Иванов по Нова телевизия тази сутрин.
„Перничани не трябва да имат притеснения, защото това количество по никакъв начин няма да се отрази на тяхното ползване на вода и те няма да останат отново без нея“, категоричен бе Иванов.
„Водопроводът в Радомир не е ремонтиран от както е изграден и за това са големите загуби по него. По принцип, ако приемем, че ремонтът започне сега минимум поне година ще е нужно , за да се изгради “, коментира още шефът на водното дружество в Перник.
След направените тестове на съоръженията на пречиствателната станция в Перник през изминалите 24 часа сме напълно спокойни от показаните резултати. Надявам се до няколко дни водният режим за перничани изцяло да бъде премахнат.
Но какво ще се случи с водоподаването в Радомир и дали там проблема с водата ще се задълбочи за в бъдеще все още този въпрос остава неразрешим.
„По стара традиция чакаме нещо да спре окончателно, за да започнем да решаваме проблема. Искаме първо до дъно да се задълбочи нещо, за да започнем да го решаваме“, коментира водещият на сутрешния блок Виктор Николаев.
Остава не ясен въпросът от къде ще се вземат тези 8 мил.лв за изграждането на водопреносната мрежа в Радомир и колко време ще е нужно за решаването на проблема с водата в този град и какво ще правят хората през времето на решаването на този изключително важен и сложен въпрос предстои да стане ясно в бъдеще време.
Магдалена Милтенова: Вдигането на винетките няма да реши кризата с пътищата
27.06.2026, 07:28 | Общини
Скара на жар предизвика пожар в помещение, горя и къща в радомирско село
26.06.2026, 13:36 | Общини
Отличиха звездите на знанието и таланта в Пернишко
24.06.2026, 19:00 | Общини
24.06.2026, 13:59 | Общини
На кино на село: Съвременни филми прожектират в Бусинци и Долна Диканя
20.06.2026, 08:39 | Общини
Кметът на Перник категоричен: Голо Бърдо не е за ветрогенератори
17.06.2026, 20:46 | Общини
Обществено обсъждане за осигуряване на обществения ред и изискванията към шума в жилищните сгради
27.06.2026, 07:00
Обновиха лекоатлетическата писта на стадион „Миньор“
26.06.2026, 13:48
Задържаха младеж за притежаване на вейп с наркотично вещество
26.06.2026, 13:33
Отиде си един от най-запомнящите се директори на пернишко училище
26.06.2026, 09:23
Обсъждат безводието в страната, 6 населени места в Пернишко са на режим
26.06.2026, 08:38
Перник празнува 97 години от обявяването си за град
26.06.2026, 08:04
Ремонтните дейности по ул. „Струма“ продължават с пълна сила
25.06.2026, 16:40
Бебе от Перник заболя от морбили
25.06.2026, 15:24
Разрешиха ползването на общински терени за кариери в Студена
25.06.2026, 14:21
Денислав Захариев преизбран за общински лидер на ГЕРБ Перник
25.06.2026, 13:39
Цистерна скъса мантинели на АМ „Струма“, предизвика катастрофа
25.06.2026, 13:30
SOS Център за обществена подкрепа Перник спечели националната награда „Кристално сърце"
25.06.2026, 11:44
Ученици, родители и институции обсъдиха рисковете от наркотичните вещества в Перник
25.06.2026, 11:38
ВСС обсъжда увеличаване на щата в Районен съд - Перник, министърът призова да се спре кадруването
25.06.2026, 10:27
Обичаният и уважаван от хиляди хора д-р Боянов празнува юбилей
25.06.2026, 10:24
Перничани скочиха срещу километричните задръствания в града в час пик /Видео/
25.06.2026, 09:27
Населено място в Перник потъна в боклуци
25.06.2026, 09:15
Уникален шоу спектакъл - "100 години Георги Парцалев" в Перник
25.06.2026, 06:54
Отличиха звездите на знанието и таланта в Пернишко
24.06.2026, 19:00
Така се прави! Облечени в бяло дами браха билки по изгрев в Дивотино
24.06.2026, 18:52
Близначката Алекс стана майка за първи път
27.06.2026, 07:31
Магдалена Милтенова: Вдигането на винетките няма да реши кризата с пътищата
27.06.2026, 07:28
След три деца дойде и годежът: Даяна Ханджиева каза „Да“ на плажа
27.06.2026, 07:27
Мистериозният мъж до Алекс Сърчаджиева не е случаен
27.06.2026, 07:23
Над 60% от смъртните случаи у нас са заради сърдечни болести
27.06.2026, 07:19
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
27.06.2026, 07:14
Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
27.06.2026, 07:10
Изписаха от болницата треньора от тежката катастрофа на „Тракия“
27.06.2026, 07:04
Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
27.06.2026, 07:01
Обществено обсъждане за осигуряване на обществения ред и изискванията към шума в жилищните сгради
27.06.2026, 07:00
САЩ пак удариха Иран
27.06.2026, 06:57
Лайънъл Ричи внезапно прекъсна концерта си след здравословно неразположение
27.06.2026, 06:53
Катар покри всички разходи на феновете си за Мондиал 2026
27.06.2026, 06:42
Конвоират Симона Радева в Сливенския затвор днес
27.06.2026, 06:38
Мащабна полицейска акция в Несебър, сред задържаните са държавни служители
27.06.2026, 06:33
Какво се случва с тялото, ако ядем домати всеки ден?
27.06.2026, 06:25
Прогвори жената, обвинена за хуиганство в Брезник: Преследваха ме 40 км., аз съм жертвата
27.06.2026, 00:42
Санират три кметства и една детска градина в Земен
27.06.2026, 00:23
Обвиненият за убийството в Угърчин може да получи доживотен затвор
26.06.2026, 16:16
Червен код за опасни горещини в Румъния
26.06.2026, 14:13
АНКЕТА
Радомир скоро няма да има решение на проблема с водата. Вината е изцяло на настоящия кмет Пламен Алексиев. Този криминал от лакомия провали подписан договор за 80 000 000 лева. С този проект проблема с водата на Радомир щеше да бъде решен за винаги ! За съжаление обаче , вместо в затвора, кмета отново е в телевизора...
Много пъти съм казвал, че Алексиев, наричам го Алексиев, а не кмет. защото не мога да приема това крадлива НИЩОЖЕСТВО за кмет на радомирци. Поради алчност провали спечелен проект през 2011 г. на стойност 80 милиона лева. Проекта беше спечелен от Красимир Борисов при когото за чистота плащахме 1.2 милиона, а сега Алексиев плаща повече от 2 милиона и сме потънали в боклуци. БОКЛУК! КРАДЕЦ!! ПОДЛОГА!!! МАХАЙ СИ ОТ РАДОМИР!!!
В Радомир вече няма нищо ! Вода поне имаше, но вече и вода няма ! Има само мизерия ! Да е честит на всички новия стар Алексиев . Добре, че скоро ще го вкарат в затвора иначе пак ще си го избереме и ще чакаме да закрие града !
Пацо Проценто+Слави Вратарчето+ Рачко Тъпото = КРАДЛИВА ШАЙКА
Да живее Бойко Борисов!
Когото има авария и водата тече по улиците ,на ВиК им трябват до около три месеца, за да я отстранят. Същевременно газим вода пък ни мързи да се обадим до ВиК Перник, за да ги информираме за аварията . Защо даваме вода на гр. Батановци, при положение, че за нас няма? Относно бившият КМЕТ Борисов освен за чистота за друго нямаше пари в Общината. Наистина беше чисто, защото имаше респектиращи момчета и строяваха както чистачите, така и хората които замърсяват. Май някой хора не си спомнят разбитите улици, а КМЕТА Борисов си асфалтира улицана до неговият блок . Останалата част от улицата беше като пейзаж от Кербала. Целият град тънеше в мрак. В 0:00ч се загасяше уличното осветление на целият град, включително и в центъра. Спестяваха се пари от осветление ,за да има да се плаща за почистването на боклука. На 99,9% е сигурно, че всеки човек който е с власт и възможност се облагодетелства. ВЪПРОСА ДА ИМА НЕЩО НАПРАВЕНО И ДА ОСТАНЕ ЗА ПОКОЛЕНИЯТА В РАДОМИР.
До всички Радомирци: Кмета Борисов подписа договор за пълен воден цикъл на Радомир за 80 000 000 лева, като след неговото изпълнение Радомир щеше да бъде град с най-доброто водоснабдяване в цяла България. Алексиев от некадърност и алчност провали проекта и това повече никога няма да случи ! Алексиев кой го избира ...? Като си го избирате, стойте без вода !!!