07.05.2020, 00:00 | Трън
СПОДЕЛИ:
Масово преселение на хора по трънските села се забелязва през последния един месец. Нашествието по позабравения пограничен регион започнало седмица след обявяване на извънредното положение в страната. За това информират кметските наместници от селцата в община Трън.
„Селата в малката ни община се оживиха. Голяма част от хората, които се прибраха по родните си места са от столицата, но има и от други райони в страната“ съобщават наместниците
„Къщи, в които от 10 години никой не е идвал сега се населиха с хора. Тези граждани пътуват всеки ден за работните си места и отново се прибират в Трънско“ разказват още управниците на най-малките населени места.
Голяма част от преселниците нямат адрес в Трънско, но за сметка на това имат сериозни претенции за извозването на боклука и спазване на стриктна чистота в селата. За това потвърди и кмета на общината Цветислава Цветкова.
„Не можем да смогнем да извозим образуваните купчини стари вещи, които се складират пред домовете. „Новодомците“ изхвърлят старата си посуда и претендират за бързо почистване на образувалите се сметища“, разказва Цветкова.
По думите й имало дни, в които кмета на община Брезник Васил Узунов помагал с камион, за да почистят насъбралият се боклук.
„Не може хората да имат тези претенции, защото в общината има изготвен график за почистване на населените места, който се спазва и изпълнява стриктно“, заяви кмета на Трън Цветислава Цветкова.
Тя уточни, че освен увеличения брой заселници по трънските села в региона има карантинирани лица, които се наблюдават от органите на реда.
След забележка за опасно шофиране: Мъж извади пистолет и заплаши с убийство
24.06.2026, 11:59 | Трън
От домашния долап на Параскева, тази събота за всеки
24.06.2026, 06:27 | Трън
Предстоящият уикенд предлага две от най-интересните събития в Трънско
19.06.2026, 17:35 | Трън
Безплатни прегледи с хирург и уролог в Трън
18.06.2026, 00:46 | Трън
Столичанин с електрическо колело се нахвърли на полицаи в Трън
16.06.2026, 11:13 | Трън
Застреляха домашно куче в трънското с. Проданча
14.06.2026, 15:22 | Трън
Отличиха звездите на знанието и таланта в Пернишко
24.06.2026, 19:00
Така се прави! Облечени в бяло дами браха билки по изгрев в Дивотино
24.06.2026, 18:52
Около 1000 зрелостници от област Перник трябва сами да плащат здравните си осигуровки през летните месеци
24.06.2026, 13:59
Напредък по изпълнението на проектите за саниране на блокове в Перник
24.06.2026, 13:16
Доставиха водоноски на три места в Перник
24.06.2026, 13:08
Ученици от Перник направиха робот-кукер, спечелиха второ място на престижно състезание
24.06.2026, 12:47
В петък вечер Перник разказва своята история чрез музика, танц и изкуство!
24.06.2026, 10:24
Технически усложнения налагат удължаване на ремонтите дейности по превключване от стария към новия водопровод на града
24.06.2026, 09:24
Горя шивашки цех в Перник
24.06.2026, 08:17
Пернишката крепост отново стана сцена на рок фест
24.06.2026, 00:55
Пернишки депутат влиза в ръководството на партия „Прогресивна България“
23.06.2026, 10:08
Заради гонки: Провериха 159 автомобила за ден в Перник
23.06.2026, 10:06
Мъж се опита да пробута на полицията фалшива книжка от Хърватия
23.06.2026, 10:01
Ще ви шокира, какво откраднаха на перничанка от плажа
23.06.2026, 09:23
Вода изригна в пернишки квартал, днес половината град на сухо
23.06.2026, 09:10
Фирмата с ветрогенераторите иска трасе за присъединяване и от ОбС - Перник
23.06.2026, 07:59
ХIV-ти Регионален фестивал на любителското творчество ще се проведе на Еньовден в Перник
23.06.2026, 00:56
Второ РУ - Перник погна мотористите, провериха 20, има и глобени
22.06.2026, 12:45
Запалиха Мерцедес в пернишкия кв. „Твърди ливади“
22.06.2026, 12:42
Въглища подпалиха гора в Перник
22.06.2026, 12:38
В борбата с пожарите: Слагат листовки по туристическите маршрути в Перник
25.06.2026, 00:53
Беседа за превенцията на зависимостите сред децата и младите хора в Радомир
25.06.2026, 00:07
Отличиха звездите на знанието и таланта в Пернишко
24.06.2026, 19:00
Така се прави! Облечени в бяло дами браха билки по изгрев в Дивотино
24.06.2026, 18:52
Отличиха четирима ученика от Радомир за постиженията им
24.06.2026, 18:02
Безплатни профилактични прегледи от лекари-специалисти за ранно откриване на рак на гърдата и рак на простатата
24.06.2026, 14:33
Ето го убиеца от Угърчин и жертвите му
24.06.2026, 14:25
ТИР помля кола, загинаха две деца и възрастен
24.06.2026, 14:22
Убийство и любов между две жени сред версиите за смъртта на Жанет в София
24.06.2026, 14:18
Предполагаемият убиец от Угърчин е излязъл от затвора на 12 юни, с дълго досие е
24.06.2026, 14:07
Кърваво меле на пътя с два трупа
24.06.2026, 14:06
Около 1000 зрелостници от област Перник трябва сами да плащат здравните си осигуровки през летните месеци
24.06.2026, 13:59
Не, електронните цигари изобщо не са по-малко вредни. Напротив!
24.06.2026, 13:42
Повишават пенсията за старост
24.06.2026, 13:41
Перничанин извади пистолет на радомирец
24.06.2026, 13:31
Напредък по изпълнението на проектите за саниране на блокове в Перник
24.06.2026, 13:16
Доставиха водоноски на три места в Перник
24.06.2026, 13:08
Ученици от Перник направиха робот-кукер, спечелиха второ място на престижно състезание
24.06.2026, 12:47
Обвиниха брезничанка, ритала колата на жена, отправяла и обиди
24.06.2026, 12:03
След забележка за опасно шофиране: Мъж извади пистолет и заплаши с убийство
24.06.2026, 11:59
АНКЕТА
Кметицата да не се прави на велика, а да се организира и да си върши работата. Тя какво иска, празни села и малко работа, та да и е мирна главата? Вместо това, да гледа не само за боклука, но и за пътищата. Има доста какво да се оправя. То да си кмет без население сигурно е по-спокойно, но ако не и харесва, може да помисли за друга работа...
Миналата години имаше случаи боклука да си седи същия със седмици, най-вероятно защото камиона се пълни преди това и въобще не стига до наше село. А таксата за смет ни е същата като и на постоянно живущите, организирайте си работата, селата кучета ги яли, а пиацата я премитат сто човека през час.
Кмет-един,а претенциозни-бол.От 53 села сега са жизнени половината.А община с малък бюджет и недостатъчни материални ресурси не може да реши проблемите като с магическа пръчка.Съберете се ,,дошляци",изискайте от кметицата камион,натоварете боклука .А като мине пролетното почистване,гледайте ,,да не върляте боклукът пред ижу".
Добре че е този кмет. Никога Общината не е била толкова красива
На този етап нещата са добре организирани. Снегорина редовно почистване. Болука се извозва. Магазина идва по график. Правят се кърпежи по пътя за Видрар.
Не мислете че на кмета и е толкова лесно .Придошлите не проявявайте претенций а се захванете за работа
Преселниците също плащат данък смет като вас селяните. Наравно с вас нищо ,че са там за 2-3 месеца в годината! Така ,че спрете да говорите глупости!