“Черноморец” приземи “Левски”

16.08.2010, 07:59 | Спорт

СПОДЕЛИ:

Отборът на Черноморец Бургас продължи с доброто си представяне в шампионата с победа с 2:1 над високо летящия в последните седмици тим на Левски в мач от третия кръг на А група. Двата тима се "захапаха" от самото начало и заиграха бързо и динамично. Усилията на състезателите в жълто (Левски) и синьо обаче стигаха единствено за остри единоборства в средата на терена.В първите 20-на минути леко териториално превъзходство имаха гостите от София, като особено активен в техните редици беше новото попълнение Сержиньо Грийн. Ясна беше целта на "акулите" да хапят на контраатака и нещата почти се получиха в 22-ата минута, но дос Сантош се забави и топката му беше отнета. В 29-ата минута Черноморец организира бърза контраатака, при която топката попадна в дос Сантош, който предвидливо изчака включилия се Георги Андонов, подаде му и бившият играч на Берое без да се бави заби топката във вратата на Георги Петков - 1:0. Десетина минути преди края на полувремето половината от осветителните тела на стадиона изгаснаха и това доведе до неочаквана почивка за играчите на двата отбора.До почивката отборът на Левски опита да върне гола с центрирания пред Борел, но стабилната защита на Черноморец не се огъна. В шестата минута от добавеното време и двата тима си размениха по едно добро положение, в което изпъкнаха вратарите. Първо Петков хвана удар по диагонал на Нуньо, а след това Паскал Борел се намеси отлично след шут на Дарко Тасевски.През второто полувреме Левски показа, че ни най малко няма да се примири с резултата и в 51-ата минута Дембеле се озова на добра позиция за стрелба, но бе блокиран.Три минути след това Рикардо Андре опита късмета си от двайсетина метра, но топката се отби в гредата и излезе в аут. Отлична контраатака на "акулите" в 60-ата минута за малко не завърши с втори гол за тях, но Мюлдер изби в корнер.  Секунди след това Петков изби великолепно в корнер удар с глава, но и той капитулира малко по-късно след ново засичане след ъглов удар, този път на Рикардо Андре - 2:0. Левски изпусна невероятен шанс в 74-ата минута, когато след удар от воле на Гаджев Паскал Борел спаси великолепно, топката се отби в гредата, а след това на празна врата пропуск направи Гара Дембеле.Очевидно подобрената игра на Левски в последните минути даде резултат в 77-ата минута, когато след центриране отляво на Жоазиньо, Сашо Александров - Кривия остана непокрит в наказателното поле и с точен удар намали резултата на 2:1. Минутите до края бяха изцяло за гостите, които натикаха бургазлии в наказателното им поле, но не стигнаха нито до сериозни положения, нито до голове.С успеха "акулите" събраха седем точки и изпревариха Левски в класирането на А група Бургазлии са трети. "Сините" имат шест и в момента са извън тройката, на четвърто място. /Sportni.bg