Миньор загуби от Локо София

23.08.2010, 20:10 | Перник | Спорт | Слайд

СПОДЕЛИ:

Отборът на Миньор (Перник) загуби с 1:3 от тима наЛокомотив (София) в мач от 4-ти кръг на "А" група на футболнотони първенство. Мачът се игра на стадион "Осогово" в Кюстендил.Миньорзапочна мача доста агресивно, като още в 6-ата минута стигна до центриране отлявата страна на нападението, но за съжаление нито един играч на домакините неуспя да засече топката, която бе изчистена от бранител на Локомотив София.Гостите започнаха да заформят по-сериозни атаки едва след 20-а минута отначалото на мача. Първата заплаха за вратата на домакините дойде в 22-атаминута, когато Писаров центрира топката към Генков, но в последния моментЧворович улови коженото кълбо и така не се стигна до първото попадение вдвубоя.Играчите на Миньор се мотивираха и започнаха да натискат противника многосериозно. Резултатите от техните усилия не закъсняха, след като в 42-ата минутаКоце Хазуров откри резултата за домакините с хубав изстрел отправен извъннаказателното поле (1:0).Отговорът на гостите не закъсня. В 44-ата минута Генков върна Локо София вмача, след като изравни за 1:1. Отдясно Искрен Писаров центира топката поземя,Асамоа се размина с кълбото, но включилия се от втора позиция Генков вкаратопката във вратата на Чворович .Главният рефер на мача - Георги Кабаков, даде две минути добавено време къмпървото полувреме, които се доиграха спокойно от двата отбора. Така първите 45минути затършиха при равен резултат 1:1.Гостите започнаха второто полувреме със страхотна жажда за подеда, както ощеот самото начало започнаха да пресират защитата на домакините. Отборът от"Надежда" използва всяка дупка в отбраната на Миньор, за да поведе врезултата.В 59-ата минута това стана реалност след гол на Асамоа, който изведестоличани до 2:1. Нападателят се разходи между двама бранители на домакините и спремерен удар към долния десен ъгъл на вратата на Чворович даде преднина на своятим.Локо София не се задоволи с преднината, която се осигури и реши даразтреля още веднъж вратата на домакините. И този път в герой за софиянци сепревърна Асамоа, който намери противниковата мрежа в 78-ата минута на мача инаправи резултата - 3:1 в полза на гостите от София.Миньор опита данатисне в последните минути, но стигна само до опасен удар от дистанция подиагонала на резервата Горан Янкович, който премина край целта.