Митко Цонев-младши с покъртителна жалейка: Татко, ще те помня вечно!

24.08.2016, 09:21 | Общество

СПОДЕЛИ:

Синът на Димитър Цонев - Митко Цонев-младши, написа прочувствено обръщение за баща си часове след кончината на емблематичния водещ, пише БЛИЦ. Той споделя, че не е по изказването в социалните мрежи, но чрез него иска да изрази мислите си за загубата му.Публикуваме изказването на Димитър Цонев-младши без редакторска намеса: 

Това е доста личен пост. Хората, които ме познават знаят, че не съм по изказването в социалните мрежи. Правя изключение обаче, защото 1) искам чрез този пост да изразя мислите си за загубата на баща ми. И 2) защото се надявам, който и да си ти, да научиш нещо полезно от това. Дори и да не познаваш нито мен, нито баща ми.

Повече няма да видя, чуя и прегърна баща ми. Днес постепенно осъзнах това, след като ни съобщиха, че е починал в реанимация.
Колкото повече осъзнавах това, толкова повече усещах тъга. Поглеждам негова снимка и се досещам колко много ми липсва.

По принцип се виждам като човек, който контролира емоциите си, но когато видях репортажа на БНТ за баща ми, не успях да сдържа сълзите си.
Иска ми се да можеше да го видя отново. Да видя благата му усмивка и искрящите му от радост очи. Да го прегърна и да му кажа, че го обичам. Да му кажа, че е страхотен баща. Че съм му благодарен за всичко. И че съм горд, че той ми е баща.

Ако сега можеше да върна времето назад, щях да правя всички тези неща много по-често. Уви - сега мога да го направя само мисловно.
Как ще запомня баща ми?

Ще запомня баща ми на първо място като баща. Добър. Търпелив. Желаещ да помогне. Усмихнат. Весел.
Ще го запомня като професионалист. Като човек, който представяше и създаваше новини. Който създаваше публицистика. Който прекарваше часове пред камерата и още повече часове подготовки за всяко свое предаване.

Спомням си как като бях малък го виждах по телевизията. Тогава питах майка ми "Мамо, татко кога ще излезне от телевизора?" После поглеждах от другата страна на телевизора, защото се надявах, че ще успея да го изведа от 
там, за да се прибере по-скоро.

Радостен съм, че баща ми беше човек, който винаги твореше. Твореше, когато представяше новините, правейки го по своя собствен начин. Твореше, когато създаваше своите собствени проекти - документални филми, предаванията "В неделя с...", 24/7, Още от деня, Лице в лице. С всички тези проекти баща ми се стремеше създаде нещо полезно за зрителите. Стремеше се да създаде нещо, което да осведомява, събужда въпроси и да показва актуалното.
Радостен съм, че през целия живот той твореше по този начин. Защото знам, че баща ми не почина с 'музиката си в себе си'.

Той изрази своята музика. И както винаги, когато някой изразява своята музика - някои обожаваха това, което прави. А други не чак толкова. Важното е, че баща ми беше достатъчно смел да твори в своята сфера, знаейки че винаги ще има хора, които няма да харесат това което прави. Защото важни са тези, които го оценяват. Гордея със всичко, което той е оставил след себе си. И знам, че със всичко, което баща ми създаде, той остави своета позитивно влияние върху българската журналистика.
Ще го запомня и като скиор, плувец, като дядото на моя племенник Янчо, като прекрасен готвач. Винаги ще помня колко горд беше, когато сготвеше скара и ни питаше как се е справил.

И ще го запомня като приятел. Така както ще го запомнят стотици други хора, които са имали възможността да му бъдат близки приятели. Толкова много от тях днес ми казаха, че ще го запомнят с това колко е благ, позитивен, винаги усмихнат.

Запитах се какво научих от последните 10 дена, през които баща ми беше в безсъзнание в болница. За мен е важно човек винаги да си вади уроците от живота. А такава ситуация ти променя напълно гледната точна към целия живот.

В такива моменти научаваме колко всъщност е важно здравето. И да бъдеш проактивен към здравето си, дори и когато се чувстваш добре и здрав.
Научих и колко е важно да показваш на близките си колко ги оценяваш. Повече никога няма да видя баща ми и да мога да му кажа колко много го оценявам. В такива моменти разбираш колко е важно да показваш на близките ти колко са важни за теб. Ако има 1 нещо, което да вземеш от този пост - то нека е като видиш твои близки следващия път им кажи колко са важни и колко ги обичаш.

И третото нещо, което научих е че се замислих колко е важно да "изразиш музиката си", докато можеш. Защото не можеш да знаеш кога всъщност вече няма да можеш. Това може да звучи крайно, но е истина.

Най-дълбоки благодарности на всички хора от ВМА, които се бориха за живота му през последните 10 дена.
Благодарности на всички, които изказаха съболезнованията си. Благодарности на всички наши приятели, които ни подкрепиха в този труден момент. Благодарности на хората от БНТ, които създадоха невероятния репортаж в чест на баща ми.

Татко, ще те помня вечно. Обичах те, обичам те и ще те обичам винаги.
КОМЕНТАРИ 0

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Обновиха лекоатлетическата писта на стадион „Миньор“

26.06.2026, 13:48


Задържаха младеж за притежаване на вейп с наркотично вещество

26.06.2026, 13:33


Отиде си един от най-запомнящите се директори на пернишко училище

26.06.2026, 09:23


Обсъждат безводието в страната, 6 населени места в Пернишко са на режим

26.06.2026, 08:38


Перник празнува 97 години от обявяването си за град

26.06.2026, 08:04


Ремонтните дейности по ул. „Струма“ продължават с пълна сила

25.06.2026, 16:40


Бебе от Перник заболя от морбили

25.06.2026, 15:24


Разрешиха ползването на общински терени за кариери в Студена

25.06.2026, 14:21


Денислав Захариев преизбран за общински лидер на ГЕРБ Перник

25.06.2026, 13:39


Цистерна скъса мантинели на АМ „Струма“, предизвика катастрофа

25.06.2026, 13:30


SOS Център за обществена подкрепа Перник спечели националната награда „Кристално сърце"

25.06.2026, 11:44


Ученици, родители и институции обсъдиха рисковете от наркотичните вещества в Перник

25.06.2026, 11:38


ВСС обсъжда увеличаване на щата в Районен съд - Перник, министърът призова да се спре кадруването

25.06.2026, 10:27


Обичаният и уважаван от хиляди хора д-р Боянов празнува юбилей

25.06.2026, 10:24


Перничани скочиха срещу километричните задръствания в града в час пик /Видео/

25.06.2026, 09:27


Населено място в Перник потъна в боклуци

25.06.2026, 09:15


Уникален шоу спектакъл - "100 години Георги Парцалев" в Перник

25.06.2026, 06:54


Отличиха звездите на знанието и таланта в Пернишко

24.06.2026, 19:00


Така се прави! Облечени в бяло дами браха билки по изгрев в Дивотино

24.06.2026, 18:52


Около 1000 зрелостници от област Перник трябва сами да плащат здравните си осигуровки през летните месеци

24.06.2026, 13:59


Обвиненият за убийството в Угърчин може да получи доживотен затвор

26.06.2026, 16:16


Червен код за опасни горещини в Румъния

26.06.2026, 14:13


Вой до небето за бюджета

26.06.2026, 14:09


Ансамбъл „Етнофолк“ открива престижен международен фестивал в Италия

26.06.2026, 14:02


Кирил Стоев инспектира ремонтните дейности по важен общински път

26.06.2026, 13:54


Обновиха лекоатлетическата писта на стадион „Миньор“

26.06.2026, 13:48


Макс и Арон направиха демонстрация „Послушание“ на деца от Радомир

26.06.2026, 13:39


Скара на жар предизвика пожар в помещение, горя и къща в радомирско село

26.06.2026, 13:36


Задържаха младеж за притежаване на вейп с наркотично вещество

26.06.2026, 13:33


Експерти: Мантинелите са като солети - минаваш и няма нищо

26.06.2026, 10:32


Изоставен Ромео изгори къщата на бившата и родителите й

26.06.2026, 09:59


Отиде си един от най-запомнящите се директори на пернишко училище

26.06.2026, 09:23


Още една двойка се разпадна! Драго напусна жена си

26.06.2026, 09:16


Стартира традиционния Граовски събор „Видовден“

26.06.2026, 09:15


Санта Китана разби всички с разкритието си за новия мъж на Мария!

26.06.2026, 09:14


Бивша на Джизъса чака второ бебе от мастит бизнесмен

26.06.2026, 09:03


Шефът на тол управлението: От 2016 г. цените на винетките не са променяни

26.06.2026, 08:59


Токът и парното поскъпват от юли

26.06.2026, 08:55


Ергенът Виктор си клъцна носа

26.06.2026, 08:53


Цигарите поскъпват от август!

26.06.2026, 08:53


АНКЕТА