На дъното сме, паднахме и от Черна гора!

08.09.2010, 08:00 | Спорт

СПОДЕЛИ:

Националният отбор на България загуби с 0:1 от селекцията на Черна гора в мач от квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна, игран на Националния стадион "Васил Левски" в София.Мачът почна със силна българска атака отдясно, която завърши с центриране, уловено от стража на Черна гора. Следващите минути преминаха при превъзходство на българите, а в деветата минута беше отправен и първият шут по посока на вратата на Младен Божович, за съжаление в аут. Напрежението пред черногорската врата продължи с удар на Рангелов и паническо изчистване пред голлинията в рамките само на минута. В 15-ата минута Рангелов и Попов направиха добро "двойно" подаване, но ударът от въздуха на последния мина на сантиметри в аут. Светкавична контраатака в 21-ата минута на Черна гора за малко не доведе до гол в актива на гостите, но за щастие техен състезател се размина с топката в близост до вратата. Постепенно Черна гора неутрализира първоначалния български подем и играта се изравни. В 35-ата минута изтървахме златен шанс за гол, когато след центриране отдясно Ивелин Попов с глава насочи кълбото, но стражът се намеси великолепно и спаси.Старата максима, че ако не вкараш, ще ти отбележат се потвърди минута по-късно, когато с удар на Зверотич от над 20 метра черногорците излязоха напред - 1:0. Вместо да натиснат решително, българите позволиха в рамките на следващите три минути още две положения пред вратата на Николай Михайлов, които за щастие не доведоха до нови неприятности. В 41-ата минута Мирко Вучинич като на шега премина през целия терен и само решението му да не комбинира не донесе до нов гол в нашата врата. Две минути преди края на полувремето Мартин Петров се понесе по лявото крило и стреля по диагонал, но крайно неточно в аут.Втората част започна с две смени в редиците на България. Живко Миланов и Димитър Рангелов отстъпиха местата си съответно на Станислав Генчев и Валери Божинов. Веднага след подновяването на играта обаче Джалович за малко не удвои с глава. В следващите няколко миниути още на два пъти черногорците бяха опасно близо до втори гол.В 58-ата минута "трикольорите" стигнаха до първия си удар в очертанията след почивката. Той беше дело на Мартин Петров, който засече с глава от 15 метра след центриране на Георги Пеев отдясно. Четири минути след това Божович спаси силен удар от фаул на Мартин Петров. В 69-ата минута стражът извади още два удара. Станислав Ангелов и на влезлият като резерва Валери Домовчийски.С приближаването на края на мача черногорците се прибраха още по-назад и търпеливо чакаха шанса си на контраатака. Набезите на България пък бяха крайно хаотични и неориентирани, състоящи се предимно от центрирания по двата фланга. Нова скоростна контра на Черна гора в 81-ата минута изправи трима в червено срещу шестима от българска страна и въпреки това гостите отправиха удар, избит със сетни сили в корнер от бранител на "трикольорите". В 89-ата минута Мартин Петров стреля от свободен удар, но топката "облиза" горната греда и излезе в аут. Добавеното време донесе ново напрежение пред Николай Михайлов и ново щастливо избиване в корнер. След него гостите разиграха тактически, задържайки топката на безопасно разстояние от вратата си.  В последните секунди България все пак имаше още един шанс, пропилян от Домовчийски.Последният съдийски сигнал на рефера Безбородов дойде при резултат 1:0 за Черна гора и при мощни скандирания "Оставка". С втората си поредна загуба България се закотви на дъното в квалификационна група G без спечелена точка./ Sportni.bg