Рени: Наложи се да се омъжа за Борис!

13.10.2012, 09:33 | Жълтини

СПОДЕЛИ:

По-откровена и по-директна отвсякога, фолкпевицата Рени поднася истината и за себе си, и за отношенията в гилдията от първо лице единствено число. След информацията, че е емигрирала от България, певицата проговори за истинските си намерения, разочарования и успехи - единствено пред "ШОУ".....- Рени, първо къде те намирам? Когато се чухме, ми спомена, че си в чужбина. А не знам дали знаеш какво се пише в България – че си емигрирала, дори избягала от родината си?- Не съм емигрирала, просто заедно с съпруга си решихме да дадем малко по-различен шанс на децата си да се учат, да живеят и да работят на по-спокойно и по-уредено място, затова съм в Израел заедно с тях.- Чувстваш ли разочарование или някаква обида? Човек обикновено прави такава голяма крачка следствие на някакъв личен обрат.- Не, не съм обидена. Предприехме тази крачка, защото смятаме заедно с Борис, че децата ни ще растат в сигурност и в спокойствие в Израел. Тук не падат светофари, както в България. Тук няма деца на мутри, които да ходят с охрана в училище и няма двоен стандарт, както в България - много бедни и много богати. Тук се дава равен шанс за живота на децата - именно заради тях предприехме това приключение с Израел. И двамата имаме израелско гражданство и сме сигурни, че тук ще учат ще живеят и ще растат с много повече грижа и любов, както от наша страна така и от държавата Израел. Държавата се грижи както за майките, така и за възрастните хора, изключително много за децата и всички, които работят се чувстват добре.- А вярно ли е, че наскоро си сключила официално брак с приятеля си Борис Пилософ? Според информацията си се омъжила, за да те пуснат в Израел? - За да може да оставам за по-дълго в Израел и да се грижа за децата си, трябваше да получа документи за гражданство и затова трябваше да се омъжа за Борис. Иначе рискувах да ми разрешават само по 3 месеца да мога да пребивавам в годината. И въпреки че с Борис живеем на семейни начала вече 10 години и никога не сме били привърженици на брака и на сватбите, затова не сме разгласявали на никой, никъде за тази наша крачка. Но ситуация ни наложи да го направим. Сега и аз се ползвам с всички плюсове на постоянен гражданин на Израел и съм с правата на хората, родени тук.- Рени, откакто напусна „Пайнер”, ти избра сама да се продуцираш. Към днешна дата съжаляваш ли за решението си или напротив? Как вървят нещата?- След напускането ми на тази компания, нещата вървят още по-добре, защото като продуцент аз мисля как да продам песните и продукта, които създавам. Никога не съм съжалявала, че съм напуснала. Дори да бях останала, щях да бъда, както всички останали сега певици - в забвение и в постоянното търсене на спонсор, за да те излъчват или рекламират. И сега в тази музикална компания се рекламират и „бутат” само 5 певици. Така бизнесът е обречен на провал, а музиката - на всякаква липса на професионализъм и разнообразие. Много съм щастлива, че съм част от "Диапазон рекърдс" и от "Фен тв", където е точно обратното - там са събрани микс от най-интересните български поп и поп фолк изпълнители.- Вярно ли е, че Митко Димитров е завел дело срещу теб? И в какви отношения сте днес?- Не, не е завел дело срещу мен, защото няма за какво. Отношенията ни са почти... “замръзнали” - нито сме се чували, нито сме се виждали, дори и след всички неща, които се изписаха от неговите ПР-и. Аз се интересувам единствено само от своите песни и реализирането на повече участия в чужбина.- Митко Димитров в едно скорошно интервю цитира народна поговорка: „На калпавия моряк му пречат водораслите”. Долавяш ли някакъв намек лично към себе си в тези думи?- Едва ли съм толкова „калпав моряк”, защото лично аз съм му водила преговорите с компанията „Гранд Продакшън”, аз му превеждах и му давах съвети как да постъпи със Саша Попович, който е съдружник на Лепа Брена. И когато те поискаха повече пари за песните и правата - тогава му казах: „Митко, плати повече, защото какво ще пеят певиците в България?”. А, както знаете, тогава и Ивана, и Камелия, и много други пееха изключително кавърите на колегите от Сърбия - взимаха се готовите песни на Неда, Весна, Драгана, Индира Радич, на Шабан Шаулич и други. Не му прави чест да обижда по този начин, и то жена, и то която му е помогналада изкара толкова пари Нека да не забравяме и че аз бях в топ 10 по продажби в Сърбия, и до ден-днешен оставам единствената българка, излъчвана по телевизия “Пинк” и издавала албуми с “Гранд Продакшън”. Така че кой е крив и кой прав - по-верните фенове помнят всичко!- Успя ли да останеш близка с някои от колежките си от „Пайнер”? Или приятелство във фолк гилдията е невъзможно?- Есил Дюран единствена ми остана най-близката приятелка от тази компания. Дори и сега тя ми написа два от текстовете в новия ми албум –„И нея купил си с пари” и „Бях на ръба”.На турнето ми в Америка се видях с Мая, останах при нея и с нея имам едно истинско приятелство. Също съм близка с Нелина, ДесиСлава. Виждаме се също с Тони Дачева и други от певиците от моята генерация. Те са друг тип хора и певици - между тях няма завист както при днешните, коитоделят територии гаджета, спонсори...Надпреварват се коя повече пари ще измъкне от въпросния човек, за да запише песен или клип, които никога няма да се върнат финансово. Конкуренцията е коя ще даде повече пари на румънеца да му пълнят гушата. Сигурно скоро този музикален цирк ще свърши. Още малко, и ще се нагледаме, а за певиците с кариера с хитове и разнообразен репертоар сцени и песни винаги ще има. Още малко време и всичко ще си дойде на мястото!- А какво казва мъжът до теб за цялата ситуация? Славата винаги е била нож с две остриета...- Той никога не ме е спирал да правя каквото искам и каквото смятам за добре. Той се гордее с мен!- Как са синовете ти? Разбрах, че големият вече е записан и учи в Тел Авив.- Да той е много щастлив от промяната - много му харесва тук. Живеем в един прекрасен апартамент, имаме дори съседи българи - един известен футболист и неговото семейство са тук. Спокойна съм, защото Борис учи сериозно в училище. Харесва ми много тази държава за децата - тук знаеш защо плащаш данъци, здравни осигуровки и знаеш какво получаваш./БЛИЦ
КОМЕНТАРИ 0

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Обновиха лекоатлетическата писта на стадион „Миньор“

26.06.2026, 13:48


Задържаха младеж за притежаване на вейп с наркотично вещество

26.06.2026, 13:33


Отиде си един от най-запомнящите се директори на пернишко училище

26.06.2026, 09:23


Обсъждат безводието в страната, 6 населени места в Пернишко са на режим

26.06.2026, 08:38


Перник празнува 97 години от обявяването си за град

26.06.2026, 08:04


Ремонтните дейности по ул. „Струма“ продължават с пълна сила

25.06.2026, 16:40


Бебе от Перник заболя от морбили

25.06.2026, 15:24


Разрешиха ползването на общински терени за кариери в Студена

25.06.2026, 14:21


Денислав Захариев преизбран за общински лидер на ГЕРБ Перник

25.06.2026, 13:39


Цистерна скъса мантинели на АМ „Струма“, предизвика катастрофа

25.06.2026, 13:30


SOS Център за обществена подкрепа Перник спечели националната награда „Кристално сърце"

25.06.2026, 11:44


Ученици, родители и институции обсъдиха рисковете от наркотичните вещества в Перник

25.06.2026, 11:38


ВСС обсъжда увеличаване на щата в Районен съд - Перник, министърът призова да се спре кадруването

25.06.2026, 10:27


Обичаният и уважаван от хиляди хора д-р Боянов празнува юбилей

25.06.2026, 10:24


Перничани скочиха срещу километричните задръствания в града в час пик /Видео/

25.06.2026, 09:27


Населено място в Перник потъна в боклуци

25.06.2026, 09:15


Уникален шоу спектакъл - "100 години Георги Парцалев" в Перник

25.06.2026, 06:54


Отличиха звездите на знанието и таланта в Пернишко

24.06.2026, 19:00


Така се прави! Облечени в бяло дами браха билки по изгрев в Дивотино

24.06.2026, 18:52


Около 1000 зрелостници от област Перник трябва сами да плащат здравните си осигуровки през летните месеци

24.06.2026, 13:59


Обвиненият за убийството в Угърчин може да получи доживотен затвор

26.06.2026, 16:16


Червен код за опасни горещини в Румъния

26.06.2026, 14:13


Вой до небето за бюджета

26.06.2026, 14:09


Ансамбъл „Етнофолк“ открива престижен международен фестивал в Италия

26.06.2026, 14:02


Кирил Стоев инспектира ремонтните дейности по важен общински път

26.06.2026, 13:54


Обновиха лекоатлетическата писта на стадион „Миньор“

26.06.2026, 13:48


Макс и Арон направиха демонстрация „Послушание“ на деца от Радомир

26.06.2026, 13:39


Скара на жар предизвика пожар в помещение, горя и къща в радомирско село

26.06.2026, 13:36


Задържаха младеж за притежаване на вейп с наркотично вещество

26.06.2026, 13:33


Експерти: Мантинелите са като солети - минаваш и няма нищо

26.06.2026, 10:32


Изоставен Ромео изгори къщата на бившата и родителите й

26.06.2026, 09:59


Отиде си един от най-запомнящите се директори на пернишко училище

26.06.2026, 09:23


Още една двойка се разпадна! Драго напусна жена си

26.06.2026, 09:16


Стартира традиционния Граовски събор „Видовден“

26.06.2026, 09:15


Санта Китана разби всички с разкритието си за новия мъж на Мария!

26.06.2026, 09:14


Бивша на Джизъса чака второ бебе от мастит бизнесмен

26.06.2026, 09:03


Шефът на тол управлението: От 2016 г. цените на винетките не са променяни

26.06.2026, 08:59


Токът и парното поскъпват от юли

26.06.2026, 08:55


Ергенът Виктор си клъцна носа

26.06.2026, 08:53


Цигарите поскъпват от август!

26.06.2026, 08:53


АНКЕТА