Тя реши да приключи с диетите и се превърна в един по-различен модел (СНИМКИ)

26.04.2016, 08:27 | Свят

СПОДЕЛИ:

Главно действащо лице в днешния ни материал е една русокоса красавица от Дания на име Кристин Йохансен, която смело чертае съвсем нови хоризонти в развитието на модния бизнес. Кристин започва да работи като модел преди близо 10 години, но през последните класове в гимназията спира да приема модни ангажименти, защото признава, че се е изморила да се подлага на строги диети, за да отговаря на критериите за модел, според които трябва да е между размер 0 и 4, пише Уомън.бг.

"Винаги ми се е налагало да водя тежка борба, за да се вписвам във въпросните мерки. За да изглеждам по необходимия начин, трябваше да се подложа на много лишения, защото по природа тялото ми не е кльощаво. Беше трудно, наистина много се изтезавах."

И точно когато е решила, че никога повече няма да се занимава с мода, Кристин вижда рекламна кампания с модел, който се оказва, че е с мерки 40-42 размер ( 8-10 според американската номерация). Йохансен приема това като знак, че светът се е наситил на прекомерно слабите модели и вече е готов и за такива с по-женствени тела, именно каквото е и нейното.

"Гледах момичето от рекламата и осъзнавах, че моето тяло е абсолютно същото, когато не гладувам, а се храня нормално. Това означаваше, че мога да се занимавам с мода и същевременно с това да живея живота си по нормален начин, без лишения и без да застрашавам здравето си. Свързах се с агенцията ми в Дания и съвсем сериозно им заявих: "Щом това момиче може да работи по този начин, значи и аз искам да правя това."

Оказа се, че тя работи с американската агенция JAG, свързахме се с тях, те ме харесаха, помогнаха ми да взема виза и ето, че към днешна дата вече съм в Ню Йорк и работя с тях."

Кристин, която е от новото поколение модели, които нито са от "нормалните" манекенки, нито са от тези plus size (за такива се приемат жени с размер над 12), отскоро е в Голямата ябълка, но вече се радва на доста професионални ангажименти, включително рекламни кампании за Benetton, Chanel, Violeta by Mango и много други.

"В момента съм една от малкото модели, намиращи се по средата между "нормалните" и plus size, между другото това наименование plus size ми се струва като да имаш гаден прякор в училище. Не разбирам всъщност защо трябва да се лепят етикети на телата, това е доста обидно, защо не може да ни наричат просто модели, след като всичките сме именно такива?"

"И не си мислите, че след като не се подлагам на сурови диети, значи не се грижа за външния си вид. Напротив, винаги съм била физически активна и винаги ще бъда. Занимавала съм се с жокейство в продължение на 18 години, днес продължавам да съм от момичетата, които прекарват времето си предимно навън – тичам, занимавам се с катерене, правя упражнения на открито. Не ми е фикс идея днес да тичам еди-колко-си километра или да тренирам с тежести определени дни в седмицата. Не си мисля колко ли е ефективно това упражнение, дали ми е достатъчно това физическо натоварване за деня, не се вманиачавам, просто гледам да съм активна и да се занимавам със спортове, доставящи ми удоволствие. Почти същото е и с храненето. Ако ми се яде пица, ям. Не се лишавам и не превръщам дневното си меню в нещо, за което да мисля нонстоп. Не броя постоянно калории, защото съм на твърдото мнение, че така ще проваля цялото изживяване и въобще няма да се насладя на храната си", признава русокосата красавица.

"Няма как да не отбележа, че към днешна дата се чувствам много щастлива, защото мога да правя това, което ми доставя удоволствие, и същевременно да изглеждам по начина, по който ме е създала природата. Това, че не се изисква от мен да се променям, да изтезавам тялото си, за да го превърна в нещо, което всъщност не е, ми дава много голямо самочувствие, защото хората ме харесват и наемат такава каквато съм. Истината е, че никога не съм имала толкова много ангажименти, колкото сега, когато реших да оставя тялото си да бъде размера, който всъщност е. Но истината е и че времената сега са такива, че вече е "ОК" да не си размер 0. Обичам тялото си и се надявам, че историята ми ще вдъхнови и други хора да бъдат себе си и да са осмелят да са с тези мерки, които ще ги карат да се чувстват добре, а не с такива, които ще се впишат в някакви изкривени критерии", разкрива Кристен.

КОМЕНТАРИ 0

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Ремонтните дейности по ул. „Струма“ продължават с пълна сила

25.06.2026, 16:40


Бебе от Перник заболя от морбили

25.06.2026, 15:24


Разрешиха ползването на общински терени за кариери в Студена

25.06.2026, 14:21


Денислав Захариев преизбран за общински лидер на ГЕРБ Перник

25.06.2026, 13:39


Цистерна скъса мантинели на АМ „Струма“, предизвика катастрофа

25.06.2026, 13:30


SOS Център за обществена подкрепа Перник спечели националната награда „Кристално сърце"

25.06.2026, 11:44


Ученици, родители и институции обсъдиха рисковете от наркотичните вещества в Перник

25.06.2026, 11:38


ВСС обсъжда увеличаване на щата в Районен съд - Перник, министърът призова да се спре кадруването

25.06.2026, 10:27


Обичаният и уважаван от хиляди хора д-р Боянов празнува юбилей

25.06.2026, 10:24


Перничани скочиха срещу километричните задръствания в града в час пик /Видео/

25.06.2026, 09:27


Населено място в Перник потъна в боклуци

25.06.2026, 09:15


Уникален шоу спектакъл - "100 години Георги Парцалев" в Перник

25.06.2026, 06:54


Отличиха звездите на знанието и таланта в Пернишко

24.06.2026, 19:00


Така се прави! Облечени в бяло дами браха билки по изгрев в Дивотино

24.06.2026, 18:52


Около 1000 зрелостници от област Перник трябва сами да плащат здравните си осигуровки през летните месеци

24.06.2026, 13:59


Напредък по изпълнението на проектите за саниране на блокове в Перник

24.06.2026, 13:16


Доставиха водоноски на три места в Перник

24.06.2026, 13:08


Ученици от Перник направиха робот-кукер, спечелиха второ място на престижно състезание

24.06.2026, 12:47


В петък вечер Перник разказва своята история чрез музика, танц и изкуство!

24.06.2026, 10:24


Технически усложнения налагат удължаване на ремонтите дейности по превключване от стария към новия водопровод на града

24.06.2026, 09:24


Ремонтните дейности по ул. „Струма“ продължават с пълна сила

25.06.2026, 16:40


Банки удължават срока за обмяна на левове в евро без такси

25.06.2026, 16:27


Изритаха шефката на НДК

25.06.2026, 16:26


Бебе от Перник заболя от морбили

25.06.2026, 15:24


Кола се вряза в тълпа футболни фенове, най-малко 17 души са ранени

25.06.2026, 14:57


Стабилизираха жената, оцеляла при трагедията с трите жертви на „Тракия“

25.06.2026, 14:34


Разрешиха ползването на общински терени за кариери в Студена

25.06.2026, 14:21


Денислав Захариев преизбран за общински лидер на ГЕРБ Перник

25.06.2026, 13:39


Цистерна скъса мантинели на АМ „Струма“, предизвика катастрофа

25.06.2026, 13:30


Шофьорът на тира от катастрофата край Ямбол има 20 нарушения, няма спукана гума

25.06.2026, 13:19


По-скъпи цигари от август, правителството увеличава акциза

25.06.2026, 13:13


Разследват Урсула фон дер Лайен заради таен чат със Зеленски, Мелони и Мерц

25.06.2026, 12:23


SOS Център за обществена подкрепа Перник спечели националната награда „Кристално сърце"

25.06.2026, 11:44


Ученици, родители и институции обсъдиха рисковете от наркотичните вещества в Перник

25.06.2026, 11:38


КЗК погна летището в София за прекомерно високи цени на храни и напитки

25.06.2026, 11:29


Сеизмолог: През следващите месеци ще има множество земетресения с магнитут 5, дори 6, във Венецуела

25.06.2026, 11:09


Пожарникари спасиха малки кученца, паднали в 6-метров кладенец

25.06.2026, 11:08


Славия, ЦСКА и Левски в благотворителен мач в помощ на пострадалите и семействата на загиналите край Ямбол

25.06.2026, 10:59


Нова версия за трагедията в Угърчин: Не любовен триъгълник, а дрога

25.06.2026, 10:47


Горещите вълни в България ще стават все по-чести

25.06.2026, 10:44


АНКЕТА