Водещата на “Голата истина” Ели Гигова: Отдавна не се чувам с Петко Димитров!

26.09.2013, 08:48 | Жълтини

СПОДЕЛИ:

Спортна коментаторка, журналистка, служителка в Европарламента, актриса, а вече и звезда на вечерно хумористично предаване – всичко това е Ели Гигова.   Неотдавна красивата и чаровна дъщеря на оръжейния търговец Николай Гигов напусна работата си в Брюксел, за да се върне у нас и пак да изгрее на екран. Сегашната й роля е да партнира на Любо Нейков в шоуто „Голата истина” – един от гвоздеите в програмата на Би Ти Ви през новия телевизионен сезон.Веднага след премиерата се свързахме с Ели и я поканихме за интервю, в което да ни осведоми за новостите в живота си. Тя прие без колебание и за пореден път ни демонстрира своята откровеност.- Ели, как се чувствате като водеща на „Голата истина”?- Радвам се, че участвам в „Голата истина” по Би Ти Ви. Целта на нашето предаване е зрителите да се забавляват и да си лягат с усмивка. Ако гледаме с чувство за хумор на проблемите, те се приемат по-леко.- Много време ли ви ангажира „Голата истина”?- Сега съм ангажирана малко повече, защото проектът е в началото си и имаме неща за доизясняване. По няколко часа на ден снимаме.- Как се сработвате с Любо Нейков?- За гениалността на Любо Нейков като актьор няма какво да говоря, всичко вече е казано.Той обаче е страхотен и като партньор, и като човек, който подава ръка. Когато нещо не му харесва, идва и ти го казва. Но прави това с такъв тон, че да не те нарани, а да те мотивира да си по-добър.- Как станахте водеща на „Голата истина”?- Говорихме с Любо Нейков и Евтим Милошев от „Дрийм тийм”, обясниха ми за какво предаване става въпрос. Съгласих се да участвам, защото за мен е чест да съм част от техния екип. Пък и през пролетта влязох във „фамилията” на Би Ти Ви, която ме прие много мило (смее се).- Нямахте ли никакви колебания?- Не, абсолютно никакви!- Заради „Голата истина” оставихте Европарламента…- Да, така стана. В Европарламента изкарах година и половина. Това беше един от най-динамичните и ползотворни периоди в моя живот. Искам да благодаря за възможността да бъда там като част от екипа на госпожа Илияна Йотова. Тя е евродепутат, който в чужбина не олицетворява партийни интереси, а имиджа на страната. Това е рядко срещано днес.- Илияна Йотова как прие новината, че напускате?- Тя беше първият човек, с когото споделих за предложението на Евтим Милошев и Любо Нейков. Казах й още преди да съобщя на собствените си родители. Попитах я какво мисли, а тя отвърна, че е „за”, че идеята й харесва и разбира моята носталгия по телевизията. Ако не ме беше подкрепила, може би щях да имам друго настроение. Илияна беше категорична, че трябва да се върна и да бъда част от този проект.- Родителите ви как реагираха?- Бяха по-изненадани от Илияна Йотова. Те никога не ми казват „не”, аз все пак съм голям човек, но си бяха шокирани. Реакцията им беше такава най-вече заради факта, че се хвърлям в шоубизнеса. Попитаха ме дали съм сигурна, че това е нещото, което искам „Да”, отговорих им аз.- Тоест вече приключихте с политиката…- Не съм приключила. Политиката е важна, защото главните герои в нея определят нашето битие. Ако ти е безразлична, значи не се интересуваш от собствената си държава и от света, в който живееш. Смятам това за безотговорно.- Бяхте и актриса. В коя сфера се чувствате най в свои води?- В България е възприето клишето, че започнеш ли на едно поприще, трябва цял живот да си на него. В чужбина е много различно. Наскоро се запознах с един човек във франция, който е бил политик, съветник на бивш министър на културата, философ, а преди това сладкар, чието хоби е футболът. Бях слисана от начина, по който говореше за живота си, но всъщност няма нищо странно, че се е занимавал с толкова различни неща. Аз също съм се изявявала в няколко сфери, като те са ме обогатили, дали са ми ценен опит. В момента работя в забавно предаване, но в него става дума и за политика, и за спорт, и за култура. Ако не си имал допир до тези сфери, няма как да ги коментираш. А да бъда актриса е моя детска мечта.- „Голата истина” е лицензно предаване. Изгледахте ли внимателно оригинала, за да се подготвите?- Предаването е по лиценз на италианското „Стриша ла нотиция”. Буквалният превод на оригиналното заглавие е „Съблечи новината”. Когато получих поканата да участвам, изгледах италианския вариант в Брюксел с моята колежка Рая. Тя ми превеждаше дума по дума, беше много смешно.- Може ли да се каже, че „Голата истина” и „Господари на ефира” орат на една и съща нива?- Не желая да коментирам други предавания. Поканили сте ме да говорим за „Голата истина”.- Притеснявате ли се с Любо Нейков от конкурентни продукции?- Не, изобщо. Ние си живеем в света на „Голата истина” и се интересуваме само и единствено от нашето предаване.- Има ли някой, когото е забранено да иронизирате в „Голата истина”?- Не, нямаме никаква цензура. Ще се шегуваме с всекиго, който направи грешка или гаф. Майтапим се и с нас самите. В първото предаване упражнихме чувството за хумор върху мен как уж баща ми се обажда на Любо Нейков и му търси сметка защо не ме е взел в шоуто.- Баща ви Николай Гигов как прие това?- Той не знаеше и беше изненадан. Дори беше шокиран, но много се смя.- Как са родителите ви?- Благодаря, добре са. От известно време все по-рядко ги виждам.- Почивахте ли тази година някъде?- Не, беше ми много натоварено. След като свърши парламентарният сезон, имах проблем с коляното. Явно от тичането съм го навехнала и след това се беше изяла междукостната течност. Две седмици не съм ставала от леглото лекарите казаха, че кракът трябва да е в пълен покой.- Тичате за здраве ли?- От време на време, опитвам се да поддържам форма.- Знае се, че много обичате Франция. При сегашните ви ангажименти ще ви остане ли време да пътувате до там?- Засега не се очертава и това е нещо, което ме натъжава. Но няма значение, винаги ще обичам Франция, дори и да не я посещавам.- Има ли мъж до вас в момента?- Има, Любо Нейков. Всяка вечер съм с него преди лягане (смее се). Ако трябва да отговоря сериозно – няма мъж до мен.- И все пак – трудни моменти в личен план?- Всяка една раздяла е трудна и я изживявам. Много сантиментален човек съм. Добре, че е работата да ми помага при разделите, фокусирам се върху служебните ангажименти и преодолявам нещата. Сега, може би за щастие, не съм емоционално обвързана и съм концентрирана върху предаването.- Поддържате ли контакт с вашия бивш приятел Петко? Какво мислите за връзката му с Яна?- Не сме се чували от доста време. Но сме в добри отношения, никога не сме били скарани. Мога само да му пожелая успех в неговата нова връзка. Да се надяваме, че е намерил половинката си, защото го заслужава./Senzacia.net
КОМЕНТАРИ 1
топето 08.04.2011 13:58

Нарязаният тютюн за дъвчене ли е приготвен?


СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Истински музей от впечатляващи класически автомобили и мотоциклети в Перник

28.06.2026, 01:56


Половин Перник без вода, поради тежка авария на довеждащ водопровод

27.06.2026, 13:49


Прокуратурата проверява мантинелите по "Струма" и "Тракия"

27.06.2026, 09:54


Обществено обсъждане за осигуряване на обществения ред и изискванията към шума в жилищните сгради

27.06.2026, 07:00


Обновиха лекоатлетическата писта на стадион „Миньор“

26.06.2026, 13:48


Задържаха младеж за притежаване на вейп с наркотично вещество

26.06.2026, 13:33


Отиде си един от най-запомнящите се директори на пернишко училище

26.06.2026, 09:23


Обсъждат безводието в страната, 6 населени места в Пернишко са на режим

26.06.2026, 08:38


Перник празнува 97 години от обявяването си за град

26.06.2026, 08:04


Ремонтните дейности по ул. „Струма“ продължават с пълна сила

25.06.2026, 16:40


Бебе от Перник заболя от морбили

25.06.2026, 15:24


Разрешиха ползването на общински терени за кариери в Студена

25.06.2026, 14:21


Денислав Захариев преизбран за общински лидер на ГЕРБ Перник

25.06.2026, 13:39


Цистерна скъса мантинели на АМ „Струма“, предизвика катастрофа

25.06.2026, 13:30


SOS Център за обществена подкрепа Перник спечели националната награда „Кристално сърце"

25.06.2026, 11:44


Ученици, родители и институции обсъдиха рисковете от наркотичните вещества в Перник

25.06.2026, 11:38


ВСС обсъжда увеличаване на щата в Районен съд - Перник, министърът призова да се спре кадруването

25.06.2026, 10:27


Обичаният и уважаван от хиляди хора д-р Боянов празнува юбилей

25.06.2026, 10:24


Перничани скочиха срещу километричните задръствания в града в час пик /Видео/

25.06.2026, 09:27


Населено място в Перник потъна в боклуци

25.06.2026, 09:15


Кампания за превенция на зависимостите се състоя в Радомир

28.06.2026, 02:08


Истински музей от впечатляващи класически автомобили и мотоциклети в Перник

28.06.2026, 01:56


Гамени пребиха двама братя с колове и лопати

28.06.2026, 01:52


ТОЛ камерите заснели шофьора на тира - убиец с телефон в едната ръка и чаша в другата

28.06.2026, 01:48


5 евро за тоалетна - ето къде нуждата е най-скъпа у нас

28.06.2026, 01:47


Бури отмениха полети от и до двете най-големи летища в Лондон

28.06.2026, 01:45


Половин Перник без вода, поради тежка авария на довеждащ водопровод

27.06.2026, 13:49


Откриха 25-ото юбилейно издание на Националния детски фолклорен фестивал „Слънце иде...“

27.06.2026, 10:57


Владислав Горанов : Няма да подкрепим издигането на Гюров за президент

27.06.2026, 10:48


Изтъкнат спортист бе удостоен със званието „Почетен гражданин на град Брезник “

27.06.2026, 10:36


Държавата поема издръжката на студенти по 102 специалности, ако сключат договор с работодател

27.06.2026, 10:14


Виолета Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички по пътищата

27.06.2026, 10:09


Череши на корем срещу символично заплащане предлагат в Кюстендил

27.06.2026, 10:05


Туристи замениха ресторантите по морето с дюнери и пица на крак

27.06.2026, 10:02


Прокуратурата проверява мантинелите по "Струма" и "Тракия"

27.06.2026, 09:54


Близначката Алекс стана майка за първи път

27.06.2026, 07:31


Магдалена Милтенова: Вдигането на винетките няма да реши кризата с пътищата

27.06.2026, 07:28


След три деца дойде и годежът: Даяна Ханджиева каза „Да“ на плажа

27.06.2026, 07:27


Мистериозният мъж до Алекс Сърчаджиева не е случаен

27.06.2026, 07:23


Над 60% от смъртните случаи у нас са заради сърдечни болести

27.06.2026, 07:19


АНКЕТА