За умишлен удар с кола и закана за убийство: Лейди България с година и половина условна

28.03.2026, 08:47 | Жълтини

СПОДЕЛИ:

Записи и свидетелски показания сочат, че хубавицата крещи: "Ще те смажа! Ще те ликвидирам!"

Година и половина условно получи Лейди България Христина Красимирова по обвиненията в умишлен удар с кола и закана за убийство към столичанка. Това разбра "България Днес" от свои източници в Софийския районен съд, който вече се е произнесъл, но моделката обжалва присъдата и делото се очаква съвсем скоро да започне в Софийския градски съд.

Екшънът се разиграва посред бял ден на 23 май 2024 година на паркинг в София. Причината за хулиганските прояви на Красимирова са, че жена й препречва пътя с колата си, а моделката кара майка си към болница, защото й е зле на сърцето. Впоследствие блъска возилото, което я е запушило, и излиза бясна от колата. Тогава се заканва и с убийство на жената, която й е препречила пътя, като й казва: "Ще те смажа! Ще те ликвидирам!".

Лейди България е призната за виновна по двете обвинения, като за всяко едно от тях има присъда. За целенасочения удар с автомобила си, който е създал реална опасност за здравето и живота на водача на другата кола, както и на останалите участници в движението, получава 1 година и 6 месеца условно. За заканите с убийство и хулиганските прояви получава също 1 година и 6 месеца условно. Тъй като у нас присъдите не се обединяват, хубавицата е наказана с 1 година и 6 месеца условно, с 3-годишен изпитателен срок.

Темида постанови книжката й да бъде отнета за същия период - колкото е присъдата й. Свидетелството за управление обаче вече си е в Лейди България, защото книжката й беше отнета в деня на екшъна и този срок от година и половина изтече преди месеци.

Според обвинението на паркинг в София миската помита автомобил, който й пречи да излезе от паркинга. След това дава заден ход, засилва се и ударя друга кола. Разразилата се разправия между нея и другата шофьорка завършва с бурна размяна на реплики. Според свидетели и записи Красимирова крещи: "Ще те смажа! Ще те ликвидирам!". Самата моделка категорично отрича да е заплашвала когото и да било.

"Просто я напсувах от яд, но не съм отправяла никакви заплахи", твърди миската пред "България Днес".

Записите на случилото се, направени от очевидци, както и снетите свидетелски показания описват доста по-различна картинка. На кадрите се вижда умишленият удар, за който Красимирова е готова да понесе отговорността си, но се чува и как изрича заплахите.

Назначените по делото експертизи на записите доказват, че моделката е изрекла заканите: "Ще те смажа! Ще те ликвидирам!". Красимирова отрича това да е вярно, като признава само за умишления удар и няколко псувни по адрес на потърпевшата.

Лейди България е категорична, че всичко е станало, защото е била много притеснена за майка си и просто си е изпуснала нервите. Тя допълва, че съжалява за случилото се, и споделя, че не е агресивен човек. Моделката няма подобни прояви и регистрации в полицията, а в свободното си време е доброволец в кухня за бедни.

В момента се очаква Софийският градски съд да насрочи дата за делото.

Доброволец в кухня за бедни

Красимирова редовно е доброволец в кухня за бедни в столичния кв. "Дружба".

"Кухнята за нуждаещи се помага на хората в квартал "Дружба" от цели 25 години. Доброволец съм там и дарих и пари, за да им помогна. Искам да призова повече хора да помагат, защото хората имат нужда", разказва красавицата за доброто начинание.

"Решила съм, че искам да се посветя в нещо добро, като това да помагам на нуждаещи се хора. Бях решила да намеря такова място. Правих много проучвания и един мой познат ме насочи именно към тази кухня в кв. "Дружба". Първоначално дарих хиляда лева, след което започнах да ходя и да помагам с приготвянето на храната и с раздаването й", споделя Лейди България как е започнала доброволческата си дейност.

Известната моделка е категорична, че няма да се отказва от тази кауза и ще продължи да помага с каквото може. Тя призовава всеки, който има желание и възможност, да помогне по какъвто начин може. Благотворителната кауза има нужда от пари, както и от доброволци.

Ветеранка в конкурсите за красота

Христина Красимирова е ветеранка в конкурсите за красота. Моделката грабна короната в конкурса "Лейди България 2023". Родом е от Етрополе, от малка обича да танцува народни танци и винаги подкрепя българското. Говори перфектно английски и италиански. Носителка е на титлата Модел на България 2008, като същата година представи България на 20-ото юбилейно издание на "Мис Модел на света 2008" в Хонконг. Христина може да се похвали и с трето място на световния конкурс по красота "Жена на Вселената 2024". Наред с престижните титли и кариера на фотомодел Христина работи известно време и като ПР специалист в Народното събрание. В момента работи пак по специалността си, но на друго място.

"Ергенът"

Делото срещу Красимирова й попречва да замине за Шри Ланка и да се бори за сърцето на Мартин или Виктор в четвъртия сезон на "Ергенът".

"Щях да участвам в "Ергенът", ако не беше това безумно дело срещу мен", оплаква се Лейди България 2023 пред "България Днес".

От продукцията специално я канят да участва, но заради ангажиментите си със съда тя не само че не успява да замине, а и постоянно отказва добре платени предложения за работа.

"Вместо да си върша работата, задачите, аз трябва да стоя в тази съдебна зала и да губя пари", ядосва се ветеранката в конкурсите за красота.

КОМЕНТАРИ 0

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Езиковата в Перник за пети път размаза в „Предизвикателството да четеш“

28.03.2026, 09:23


Младежки национал на Алжир ще играе за Миньор

28.03.2026, 08:53


Схема за купуване на книжки с участието на инспектори от ДАИ, забъркан е и Перник

28.03.2026, 08:07


Важен форум се проведе в Перник

28.03.2026, 07:47


Първият в България: Училищен отбор от Перник на международно състезание по чирлидинг

28.03.2026, 00:46


Прокуратурата с подробности за нападението от прокурорския син над полицай

27.03.2026, 17:22


Бивш вътрешен министър: Издирването на Васил Михайлов е като във виц за Бай Тошо

27.03.2026, 17:13


Димо Дренчев, „Възраждане": Водната криза в Перник се задълбочава – нужни са инвестиции

27.03.2026, 16:44


Министър Дечев в Перник: В лицето на ръководството на МВР имате пълна подкрепа за гарантиране на честни и законосъобразни избори

27.03.2026, 16:38


Денислав Захариев на разпит в полицията: Крадеца вика, дръжте крадеца

27.03.2026, 15:02


В Перник се обособяват буферни зони за предаване на документите след изборния ден

27.03.2026, 13:49


Дебора се завихря! Снегът вече е в България, до часове ще стане още по-страшно

27.03.2026, 12:39


Вътрешният министър: Прокурорският син и още двама души са нападнали с бухалки служител на ГДБОП

27.03.2026, 12:02


МВР – Перник: Извършени са множество проверки в „Рудничар“

27.03.2026, 11:59


„ВиК“ - Перник подмени близо 2 км. от магистралния водопровод в местността Църковски кории

27.03.2026, 11:29


Акция срещу купения вот в Перник, нахлуха в дома на пастор

27.03.2026, 11:09


7 месеца го търсят, а той вилнее в пернишкото с. Люлин

27.03.2026, 10:35


Д-р Валентин Павлов – последователна политика за по-добро здравеопазване

27.03.2026, 10:11


Пернишки ученици с урок по киберсигурност: Как да се пазят онлайн

27.03.2026, 10:11


Разкопана основна улица образува задръствания, перничани гневни

27.03.2026, 10:01


Езиковата в Перник за пети път размаза в „Предизвикателството да четеш“

28.03.2026, 09:23


Сняг скова "Петрохан", проходим ли е проходът

28.03.2026, 09:14


Междузвездна война в Hell's Kitchen: Рая Пеева засипа с обиди Диана Димитрова

28.03.2026, 09:09


Тайгър Уудс катастрофира, карал пиян

28.03.2026, 09:05


Bangaranga на Дара стана чалга парче

28.03.2026, 09:02


Бизнеспартньорка на Крис влиза в "Ергенът"

28.03.2026, 08:58


Младежки национал на Алжир ще играе за Миньор

28.03.2026, 08:53


Како се е случило с носа на Преслава!?

28.03.2026, 08:49


За умишлен удар с кола и закана за убийство: Лейди България с година и половина условна

28.03.2026, 08:47


Проучване: Стресът не повишава риска от развитие на рак

28.03.2026, 08:23


Един месец от конфликта в Близкия изток: Иран удари база на САЩ в Саудитска Арабия

28.03.2026, 08:17


Две седмици до Великден: Колко ще ни струва трапезата тази година?

28.03.2026, 08:13


Преминаваме към лятно часово време точно в 3:00 ч.

28.03.2026, 08:11


Схема за купуване на книжки с участието на инспектори от ДАИ, забъркан е и Перник

28.03.2026, 08:07


Задържаната за нападения с нож в София - с предишни криминални прояви

28.03.2026, 08:05


Въпреки лошото време: Откриха рафтинг сезона във водите на Струма

28.03.2026, 08:01


Важен форум се проведе в Перник

28.03.2026, 07:47


Правителството активира пакет за близо 100 млн. евро в подкрепа на най-засегнатите от кризата сектори

28.03.2026, 07:41


Първият в България: Училищен отбор от Перник на международно състезание по чирлидинг

28.03.2026, 00:46


Прокуратурата с подробности за нападението от прокурорския син над полицай

27.03.2026, 17:22


АНКЕТА